Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Engellilere Yönelik Eğitim Çalıştayı Düzenleyecek

0 0

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) üyesi ülkelerin katılımıyla ‘Engelli Bireylerin Bağımsız Yaşamasına Yönelik Sağlık ve Sosyal Hizmet Politikaları Eğitim Çalıştayı’ düzenleneceğini duyurdu.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, pandemi döneminde engellilik ve yaşlılık alanında kaydedilen gelişmeler konusunda diğer ülkeler ve uluslararası kuruluşlarla iş birliğinin güçlendirilmesinin daha da önemli hale geldiği belirtildi. Bu kapsamda bakanlığa bağlı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün, engellilik ve yaşlılık alanında uluslararası kuruluşlarla ve ülkelerle ikili işbirlikleri geliştirerek uluslararası uygulamaları takip ettiği belirtilip, “İş birliğini güçlendirmeye yönelik çalışmalar 2021 yılında da sürdürüldü. Bu çerçevede; İİT üyesi ülkelerden engellilik ve yaşlılık alanında bilgi ve deneyim paylaşımında ihtiyaç duyulan konular toplandı. Tüm ülkelerden toplanan talepler neticesinde, Bakanlık ve İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik ve Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezi (SESRIC) iş birliğinde; İİT üyesi ülkelerde engellilik alanında odak nokta olan kamu kurumlarından temsilcilerin katılımıyla engelli bireylerin bağımsız yaşamını destekleyici uygulama ve hizmetlere ilişkin bilgi ve deneyim paylaşımının yapılması amacıyla bir eğitim çalıştayı düzenlenmesi planlandı” denildi.

Bu kapsamda ‘Engelli Bireylerin Bağımsız Yaşamasına Yönelik Sağlık ve Sosyal Hizmet Politikaları Eğitim Çalıştayı’nın çevrim içi olarak 8-10 Şubat’ta düzenleneceği kaydedildi. (DHA)

Loading

About Post Author

Miraç Dursun

Miraç Dursun, üniversite mezunu olup uzun yıllar boyunca engelliler alanında proje, etkinlik ve çalışmalara öncülük etti. 2011 yılından itibaren köşe yazıları, röportaj, sosyal medya editörlüğü, şiirler, farkındalık kısa filmleri, engelliler alanında hukuk çalışmaları ve makaleleriyle hizmetine devam etmektedir. Engellilerdostu.com - Ankara İl Temsilciliği (2019 / 2021) Anadolu34.com - Ankara İl Temsilciliği (2020 / Devam) Engellininsesi.net - Ankara İl Temsilciliği (2021 / Devam)
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Skip to content