Bağcılar’da Yaşayan Engelliler Dünyaya Açılıyor !

0 0

Bağcılar Belediyesi Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı’ndaki eğitimler koronavirüs sebebiyle geçen yıl online olarak gerçekleştirilmişti. Öğrenciler kendi alanlarıyla ilgili olarak hazırlanan ders programı çerçevesinde derslere katılım gösteriyordu. En yoğun ilgi gören derslerin başında ise e-ticaret geliyordu. Kimi kendi işini kurmak için kimi de ileriye dönük ticaret yapmak için e-ticareti öğrenmeye çalıştı. E-ticaret sınıfı öğrencilerinin çok azimli olduğunu gören Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı yetkilileri, onlara destek olmak amacıyla büyük bir projeye imza attı. Bu kapsamda dünyanın en büyük ve en çok kazanan online pazaryerlerinden olan Amazon’la irtibata geçildi. Yapılan görüşmeler neticesinde amazon internet sitesinde satıcı olabilmek için gerekli olan eğitime 10 kişinin katılımı sağlandı. Anlaşma neticesinde eğitim ücreti kişi başına 500 dolar olan eğitim engelli kursiyerler için tamamen ücretsiz olacak.

Ürünlerini tüm dünyaya kolayca satacaklar

1 Ekim tarihinde başlayan eğitimler online olarak düzenleniyor. Cep telefonu veya bilgisayardan derslere giren engelliler, “Amazon Hesabı Açma”, “Amazon Dropshipping Politikası”, “Detaylı Ürün Arama Teknikleri”, “Satıcı Hesap Sağlığı ve Performansı”, “Envanter Yönetimi” ve “Uygulamalı Quizler” başta olmak üzere çok sayıda eğitim görüyorlar. 12 gün sonunda 22 saatlik eğitimi tamamlayan herkese OneAMZ University adına sertifika verilecek. Sertifikayı alan adaylar, Amazon’da bir satıcı olarak ürünlerini tüm dünyada kolayca satma imkanı bulacak.

Loading

About Post Author

Miraç Dursun

Miraç Dursun, üniversite mezunu olup uzun yıllar boyunca engelliler alanında proje, etkinlik ve çalışmalara öncülük etti. 2011 yılından itibaren köşe yazıları, röportaj, sosyal medya editörlüğü, şiirler, farkındalık kısa filmleri, engelliler alanında hukuk çalışmaları ve makaleleriyle hizmetine devam etmektedir. Engellilerdostu.com - Ankara İl Temsilciliği (2019 / 2021) Anadolu34.com - Ankara İl Temsilciliği (2020 / Devam) Engellininsesi.net - Ankara İl Temsilciliği (2021 / Devam)
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Skip to content