Belediye Başkanı, İşitme Engelli Kedisi ‘Pamuk’a Makam Odasında Bakıyor

0 0

Manisa Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, yaklaşık 2 yıl önce bakması için getirilen işitme engelli Ankara kedisine ‘Pamuk’ ismini verip makam odasına aldı. Pamuk, kısa sürede belediye binasında yaşama uyum sağladı. Belediye personelinin da yakından ilgilendiği Pamuk, Başkan Çelik’in makam odasında olduğu anlarda masasında, olmadığı zamanlarda ise makam koltuğunda oturuyor.

ONLAR BİZE EMANET

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, kedinin yaklaşık 2 yıl önce kendisine hediye edildiğini belirterek, “İşitme engelli bir kediydi ve belediyede bakmaya karar verdik. Sadece benim odamda değil, başkanlık katındaki diğer mesai arkadaşlarımızın odasında ve koridorlarda da geziyor. Arkadaşlarımıza neşe verdi, iş stresi anlamında onları rahatlattı. Daha önce evcil hayvan beslemeyen birçok arkadaşımız Pamuk ile tanıştıktan sonra evlerine kedi aldı. Onlar bize emanet, sahip çıkmamız lazım. Bize yük değil bilakis katkısı var. Başkanlık katı çalışanları olarak Pamuk’tan memnunuz ve en güzel şekilde bakmak için çaba ve gayret sarf ediyoruz” dedi.

Şehzadelerdeki tüm sokak hayvanları için çalışma yapmayı sürdürdüklerini ifade eden Çelik, “Kedi evleri, mama takviyeleri, bakımları ve kısırlaştırılmalarının yanı sıra şu anda çok güzel bir hayvan bakımevi ve rehabilitasyon merkezi projemiz var. Bu yıl içerisinde temelini atarak, inşallah tamamlayacağız” diye konuştu. (DHA)

Loading

About Post Author

Miraç Dursun

Miraç Dursun, üniversite mezunu olup uzun yıllar boyunca engelliler alanında proje, etkinlik ve çalışmalara öncülük etti. 2011 yılından itibaren köşe yazıları, röportaj, sosyal medya editörlüğü, şiirler, farkındalık kısa filmleri, engelliler alanında hukuk çalışmaları ve makaleleriyle hizmetine devam etmektedir. Engellilerdostu.com - Ankara İl Temsilciliği (2019 / 2021) Anadolu34.com - Ankara İl Temsilciliği (2020 / Devam) Engellininsesi.net - Ankara İl Temsilciliği (2021 / Devam)
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Skip to content