Braille Alfabesini Bitirerek Kur’an’a Geçti

0 0

Şanlıurfa İl Müftülüğü ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Engelli Koordinasyon ve Yaşam Merkezi iş birliğinde görme engelli vatandaşlara yönelik Kur’an-ı Kerim dersleri devam ediyor.

Engelli Koordinasyon ve Yaşam Merkezinde Kur’an-ı Kerim eğitimi gören İremsu Sabah, Braille Alfabesini yedi günde bitirerek Kur’an-ı Kerim’e geçti.

Kur’an Kursu Öğreticisi Zeynep Akbaş, “Kur’an kursumuzda 20 öğrencimiz eğitim görmektedir. Şimdiye kadar Braille Alfabesini bitirme rekoru 16 günle Mehmet Kaplan adlı öğrencimizdeydi. Ancak İremsu yavrumuz azmiyle bu rekoru yedi güne düşürdü. Biz de öğrencimize bu üstün başarısından dolayı dijital saat hediye ettik. Öğrencilerimizin azim ve başarısı bizim gayretimizi daha da artırıyor. Onları gönülden tebrik ediyoruz.” dedi.

Engelli Koordinasyon ve Yaşam Merkezine gelen engelli vatandaşlar, hafta içi 8.30 ile 15.30 saatleri arasında İl Müftülüğü görevlileri rehberliğinde eğitim görüyor. (Diyanet Haber)

Loading

About Post Author

Miraç Dursun

Miraç Dursun, üniversite mezunu olup uzun yıllar boyunca engelliler alanında proje, etkinlik ve çalışmalara öncülük etti. 2011 yılından itibaren köşe yazıları, röportaj, sosyal medya editörlüğü, şiirler, farkındalık kısa filmleri, engelliler alanında hukuk çalışmaları ve makaleleriyle hizmetine devam etmektedir. Engellilerdostu.com - Ankara İl Temsilciliği (2019 / 2021) Anadolu34.com - Ankara İl Temsilciliği (2020 / Devam) Engellininsesi.net - Ankara İl Temsilciliği (2021 / Devam)
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Skip to content