Buca Belediyesi, 800 Engelli Araca Bakım Yaptı

Buca Belediyesi ile Buca Engelliler Derneği’nin hayata geçirdiği Türkiye’nin ilk Engelsiz Tamir İstasyonu, yeni merkezlerin kurulmasına öncülük etti. Tekerlekli veya akülü sandalyesi arızalanan engelli vatandaşların acil destek talebinde ücretsiz acil yol yardım ve tamir hizmeti sunan istasyon, 800 kişinin imdadına yetişti. Çok sayıda büyükşehir, il ve ilçe belediyelerine referans olan Engelsiz Tamir İstasyonu, yeni açılacak merkezlerde hizmet verecek teknik personel için eğitim de başlattı. İstasyona, Ege Bölgesi’ndeki illerde yaşayan vatandaşlardan da talep gelmeye başladı.

Engelsiz Tamir İstasyonu’nu hayata geçiren Belediye Başkanı Erhan Kılıç’a teşekkür eden Buca Engelliler Derneği Başkanı Harun Kara, projenin diğer illere de örnek olduğunu belirtti, “Ankara, İstanbul, Van, Kocaeli, Bursa ve Kayseri belediyeleriyle görüşüp hem teknik destek hem işleyişle ilgili destek verdik” dedi.

Vatandaşlardan Güzide Acar da, “Arabamın aküsü değiştirildi, kırık dökük arabam vardı, yenilendi. Şu anda mükemmel. Daha önce çok yolda kaldım, yağmurda, sıcakta, soğukta… Buca Belediyesi’ne minnettarım” diye konuştu.

Bayraklı’da yaşayan Mehmet Yılmaz (30) ise, “Araçlarımızın tamiri çok yüksek fiyatlarda. İnternet üzerinden bu hizmeti öğrendim, çok mutluyum. Buca Belediyesi’ne teşekkür ederim” ifadesini kullandı.

Loading

Skip to content