Covid-19 Dalgasının Ayak Sesleri Giderek Netleşiyor

0 0

Hürriyet yazarı Prof. Dr. Osman Müftüoğlu, katlanarak artmakta olan Covid-19 vakalarına karşı uyardı. 

“Rakamlar net ve açık olarak bizi uyarıyor ve yeni bir COVID-19 dalgasının ayak sesleri giderek netleşiyor” diyen Prof. Müftüoğlu şu ifadeleri kullandı:

“Hepimizin ‘rehaveti bir yana bırakıp’ hâlâ ciddi bir tehdit altında olduğumuzu bilmemiz ve önlemleri elden bırakmamız gerekiyor. Tabii ki ‘hatırlatma dozu aşılarımızı olmak’, bu tedbirlerin en önemlilerinden biri. Ama unutmayalım ki aşılar bizi hastalıktan yüzde 100 korumuyor. Bu nedenle bulaşmayı önleyici, virüsün yayılmasını azaltıp virüs kapmamızı engelleyici tedbirleri de daima gündemde tutmamız gerekiyor. Bu nedenle toplumumuzu yeniden ve hızla -özellikle riskli grupları- ‘hatırlatma dozu aşılarını yaptırmaları’ konusunda uyarmalıyız ama sadece bu önlemin yeterli olmayacağını da unutmamalıyız.

Alınabilecek en etkili ve öncelikli önlemlerin başında ise ‘şehiriçi ve şehirlerarası toplu taşıma araçlarında maske takma zorunluluğunun yeniden gündeme getirilmesi’ olduğunu bir kenara not etmeliyiz.” dedi.

Engelli vatandaşlarımızın bu salgın karşısında tedbirlerini almaları önem arz etmektedir.

(Engellininsesi.net ailesi)

Loading

About Post Author

Miraç Dursun

Miraç Dursun, üniversite mezunu olup uzun yıllar boyunca engelliler alanında proje, etkinlik ve çalışmalara öncülük etti. 2011 yılından itibaren köşe yazıları, röportaj, sosyal medya editörlüğü, şiirler, farkındalık kısa filmleri, engelliler alanında hukuk çalışmaları ve makaleleriyle hizmetine devam etmektedir. Engellilerdostu.com - Ankara İl Temsilciliği (2019 / 2021) Anadolu34.com - Ankara İl Temsilciliği (2020 / Devam) Engellininsesi.net - Ankara İl Temsilciliği (2021 / Devam)
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Skip to content