Edirne’de Engelli Genç, Deprem Yardımlarının Toplandığı Merkezde Gönüllü Çalışıyor

0 0

Edirne’de serebral palsi hastalığı nedeniyle koltuk değnekleriyle yürüyebilen 23 yaşındaki Cemal Hazar Kahraman, deprem yardımlarının toplandığı Mimar Sinan Spor Salonu’nda gönüllü çalışıyor.

Engelli genç, Edirne Valiliği öncülüğünde AFAD İl Müdürlüğü koordinasyonunda yürütülen yardım kampanyasına destek veriyor.

Spor salonu girişinde görev alan Kahraman, vatandaşların getirdiği yardımların türüne göre ayrılmasında ve listelenmesinde görev alıyor.

Kahraman, AA muhabirine, 3 gündür yardım toplama merkezinde çalıştığını söyledi.

Aynı zamanda sanatçı Haluk Levent önderliğindeki AHBAP derneği üyesi olduğunu belirten Kahraman, kalplerinin deprem bölgesindeki vatandaşlarla birlikte attığını ifade etti.

Yardımların en hızlı şekilde deprem bölgesine ulaştırılması için çaba sarf ettiklerini belirten Kahraman, “Çok az uyuyoruz, çok çalışıyoruz. Her şey onlar için, bu bizim vatandaşlık görevimiz. Türk halkı çok yardımsever. İhtiyaç listeleri sürekli paylaşılıyor. Listelere göre herkesin desteğini bekliyoruz. Gelen malzemeleri içeride ayrıştırıyoruz.” dedi. (AA)

About Post Author

Miraç Dursun

Miraç Dursun, üniversite mezunu olup uzun yıllar boyunca engelliler alanında proje, etkinlik ve çalışmalara öncülük etti. 2011 yılından itibaren köşe yazıları, röportaj, sosyal medya editörlüğü, şiirler, farkındalık kısa filmleri, engelliler alanında hukuk çalışmaları ve makaleleriyle hizmetine devam etmektedir. Engellilerdostu.com - Ankara İl Temsilciliği (2019 / 2021) Anadolu34.com - Ankara İl Temsilciliği (2020 / Devam) Engellininsesi.net - Ankara İl Temsilciliği (2021 / Devam)
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Skip to content