16/07/2024

Emine Erdoğan’dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın ev sahipliğinde, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Beştepe Kongre Merkezi'nde Dünya Kadınlar Günü kapsamında "Kadının Gücü Türkiye'nin Gücü" adlı program düzenlendi. Emine Erdoğan, burada konuşma yaptı. ( TCCB / Mustafa Öztartan - Anadolu Ajansı )

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca Beştepe Kongre Merkezi’nde düzenlenen “Kadının Gücü Türkiye’nin Gücü Programı”nda yaptığı konuşmada, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

Bu önemli günün kadın meselelerini ele almak ve farkındalığı tazelemenin bir vesilesi olduğunu ifade eden Erdoğan, güzel bir dünyanın kapısını açacak anahtarın, kadınların her alanda güçlendirilmesi olduğunu vurguladı. Bu gerçeğin, her toplumda hakim bir anlayış olması temennisinde bulunan Erdoğan, “Güzel bir dünya’ dediğimizde aklımıza yoksulluğun bertaraf edildiği, müreffeh, barış ve istikrar içinde doğanın ve kaynaklarının korunduğu bir yer geliyor. Böyle bir dünyanın inşası, insan haklarının, kadın haklarının, çocuk haklarının tam olarak teslim edilmesiyle mümkündür.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Emine Erdoğan’a uğur, bereket, kısmet, mutluluk ve neşeyi sembolize eden “eli belinde” motifinin işlendiği bir kilim hediye etti. Ardından, salondaki kadınların da katılımıyla hatıra fotoğrafı çekildi. Program kapsamında, Emine Erdoğan ile Bakan Yanık, “Kadının Gücü Türkiye’nin Gücü” isimli fotoğraf sergisini gezdi. Programa iş, akademi, siyaset, STK, sanat ve spor gibi birçok alandan kadınlar ile şehit anneleri, koruyucu anneler, engelli anneler ve kadın muhtarlar katıldı. (AA)

Loading

Skip to content