17/07/2024

Engelli Bireylere Ücretsiz Diş Tedavisi

Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi mezunu emekli diş hekimi uzmanı Prof. Dr. Ertuğrul Sabah, hayatını engelli bireylere ve yoksul öğrencilere yardım etmeye adadı. Eşi Seher Sabah ile beraber ilk önce kendi muayenelerinde engelli bireylere ücretsiz hizmet vermeye başlayan Sabah, daha çok bireye yardımcı olabilmek adına İzmir Ege Ağız ve Diş Sağlığı Derneği’ni kurdu. 1977 yılından bu yana binlerce kilometre yol kat eden Prof. Dr. Ertuğrul Sabah, gittiği şehirlerde binlerce zihinsel engelli veya yoksul öğrencinin diş tedavisini ücretsiz gerçekleştiriyor.

Prof. Dr. Ertuğrul Sabah tarafından daha çok engelli bireye yardımcı olabilmek adına kurulan İzmir Ege Ağız ve Diş Sağlığı Derneği’nin tek maddi sponsoru ise İzmir merkezli, sağlık ekipmanları satışı yapan Gülsa Malzeme oldu. Şirket, Sabah ve ekibinin diş tedavilerinde kullandığı malzemeleri ücretsiz şekilde tedarik ediyor.

8-9 Eylül tarihlerinde Kocaeli’de olacaklar

Gönüllülük esası ile çalışan ekibiyle beraber yaklaşık 20 yılda 230 merkezde 110 bini aşkın engelli bireyin ve yoksul ilkokul çocuklarının tedavisini üstlenen Sabah ve ekibinin bu seferki durağı Kocaeli oldu. Prof. Dr. Sabah ve eşine Kocaeli ilindeki çalışmalarında yardımcı olmak üzere Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü, Kocaeli Üniversitesi ve şehirdeki sivil toplum kuruluşları tarafından 35 gönüllü diş hekimi katılım gösterecek. Tedaviler sanayi mahallesinde bulunan Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezinde yapılacak. (Ses Kocaeli)

Loading

Skip to content