Engelli Depremzedeyle Arkadaşlarının Yetiştirdikleri Mantar Afet Bölgesine Gönderilecek

0 0

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından İstanbul’a yerleşen 16 yaşındaki engelli afetzede Esmanur Karahan, arkadaşları ile hasadını yaptıkları 300 kilo mantarı deprem bölgesindeki akranlarına gönderecek.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Kahramanmaraş’ta sağ kurtulduğu depremin ardından İstanbul’a gelen Karahan, engelliler sarayının mantar üretim atölyesine katıldı.

Karahan, kursiyer arkadaşları ile atölyede mart ayı hasadından elde ettikleri mantarları deprem bölgesine göndermeye karar verdi. Açıklamada görüşlerine yer verilen Esmanur Karahan, depreme dördüncü katta oturdukları bir binada yakalandıklarını, sarsıntı başladığında yere çöküp kapandıklarını ve çok korktuğunu belirtti.

Daha sonra dışarı çıktıklarını ve bir süre arabada kaldıklarını aktaran Karahan, “Amcam vefat etti. İstanbul’a geldim ve teyzemin yanında kalıyorum. Engelliler Sarayı’nda eğitim alıyorum. Burada arkadaşlarımızla topladığımız mantarları depremzede kardeşlerimize göndereceğiz. Hiç korkmasınlar bugünler geçecek. Hepimiz onların yanındayız.” ifadelerini kullandı. (AA)

About Post Author

Miraç Dursun

Miraç Dursun, üniversite mezunu olup uzun yıllar boyunca engelliler alanında proje, etkinlik ve çalışmalara öncülük etti. 2011 yılından itibaren köşe yazıları, röportaj, sosyal medya editörlüğü, şiirler, farkındalık kısa filmleri, engelliler alanında hukuk çalışmaları ve makaleleriyle hizmetine devam etmektedir. Engellilerdostu.com - Ankara İl Temsilciliği (2019 / 2021) Anadolu34.com - Ankara İl Temsilciliği (2020 / Devam) Engellininsesi.net - Ankara İl Temsilciliği (2021 / Devam)
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Skip to content