12/07/2024

Engelli Futbolu 2022’de 4 Büyük Organizasyona Hazırlanıyor

Federasyonun internet sitesinde yer alan açıklamada, TFF ile bünyesinde futbol bulunan 4 engelli spor federasyonu arasında 2006 yılında yapılan iş birliği çerçevesinde, Türk engelli futbolunun dünya markası olma yolunda hızla ilerlediği bildirildi.

“Türkiye Futbol Oynuyor” projesi kapsamında ve “Futbol Aşkı Engel Tanımaz” sloganı ile başlayan süreçte sayısız başarılara imza atıldığı ve yapılan iş birliğinin tüm kategorilerde elde edilen şampiyonluklarla taçlandırıldığı kaydedildi.

TFF ile 4 engelli spor federasyonunun yollarının kesişmesi ile kurumsal anlamda stratejik bir iş birliği yapıldığı ve bu çerçevede TFF bünyesinde kurulan Engelliler Koordinasyon Kurulu Başkanlığının UEFA’ya bağlı ülkeler arasında tek olduğu vurgulandı.

İsmail Erdem: Desteğimiz sürüyor

Geride kalan 16 yıl boyunca sayısız başarılara imza atıldığının altını çizen TFF yöneticisi İsmail Erdem, 2022 yılının engelli futbolunda tarihi bir dönüm noktası olacağını ifade etti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Erdem, engelli spor federasyonlarına maddi ve manevi destek vermeyi sürdüreceklerini aktardı.

“İlk kez aynı yıl içerinde 4 branşta da büyük uluslararası organizasyonlara hazırlanan engelli spor federasyonlarımızı bu kez de yalnız bırakmayacağız. Geçtiğimiz günlerde engelli futboluna her zaman desteklerini arttırarak sürdüren başkanımız Nihat Özdemir, Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Birol Aydın, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Muaz Ergezen, Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Kerim Vural, Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Ayhan Yıldırım ve TFF Engelliler Koordinasyon Kurulu Başkanı’mız Ömer Gürsoy ile bir araya geldik. Ardından Ankara TFF Bölge Müdürlüğünde Engelliler Koordinasyon Kurulunun aylık toplantısında başkanlarımızla bu yıl katılacağımız uluslararası organizasyonlarla ilgili iş birliğimizi ve desteklerimizi belirledik. TFF ailesi olarak engelli futboluna finansal desteklerimizin yanı sıra, engelli futbolunun uğuru olarak nitelendirilen Riva kampları, ana sponsorumuz Nike ile yaptığımız iş birliği ile 4 branşın tüm milli takım malzemeleri, iletişim desteğini sürdürmeye devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı. (TRT)

Loading

Skip to content