16/07/2024

Engelli Gaziler ‘Özel Harekat’ Ruhunu Kurdukları Kulüpte Yaşatıyor

Emekli özel harekatçı gaziler, kurdukları “Gaziler Engelli Spor Kulübü”nde gazi, şehit yakını, emniyet personelinin engelli yakınları için sportif faaliyetler düzenliyor.

Özel harekatçı gazilerin sosyal hayata adapte etmek ve emniyet teşkilatı içerisinde bulunan personeli spor çatısı altında toplamak amacıyla 2018 yılında kurulan Gaziler Engelli Spor Kulübü, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Özel Harekat Başkanlığı ile iş birliği protokolü kapsamında çalışmalarını sürdürüyor.

Gaziler Engelli Spor Kulübü bünyesinde gaziler okçuluk ve havalı tabanca poligonunda atış yaparken, mesleğe devam eden özel harekat polisleri de kick boks ve güreş branşlarında aktif olarak spor yapıyor.

Kulüp Başkanı emekli polis özel harekatçı gazi Ömer Kula’nın yaptığı açıklamada, kulübü 2018’de herhangi bir kar amacı gütmeksizin kurduklarını belirterek, “Biz gazilerin bu kulübü kurmasındaki temel amaç, şehit yakınları, gaziler, gazi yakınları ve personelimizin engelli yakınlarına ve personelimize sportif kabiliyet kazandırmak.” dedi.

Kulüp bünyesinde güreş, yakın dövüş, havalı tabanca ve okçuluk branşlarında faaliyet gösterdiklerini belirten Kula, sözlerine şöyle devam etti: “Sporcularımız güreşte, büyükler serbest stil ve büyükler grekoromen stilde 1. Lig’de mücadele ediyor. Yağlı güreşlerde ise başpehlivanlığa ulaşmaya iki boyumuz kaldı. Kick boks branşında ise 2021 yılında yapılan kulüpler arası Atatürk’ü Anma ve Türkiye kupası şampiyonasında takım halinde şampiyon olduk. Okçuluk branşı ise tamamen gazilerimizin sosyal hayata rehabilite olması amacıyla kuruldu.”

Gazilerin, kulübün kurduğu atış poligonunda keyifli vakit geçirdiğini aktaran Kula, “Gazilerimiz kulübümüzde anılarını tazeleyerek zamanlarını daha iyi bir şekilde değerlendiriyor. Havalı tabanca atışlarında mesleğin vermiş olduğu alışkanlık neticesinde havalı tabanca atışı yaparak özlemlerini de gideriyorlar.” değerlendirmesinde bulundu. (AA)

Loading

Skip to content