Engelli Sağlıkçılar EKPSS İle Atama Bekliyor

2017/1 EKPSS Sağlık Personeli Alımı yapıldıktan sonra bir daha engelli sağlık personeli alımı yapılmadı. Kanayan bir yara haline gelen atama bekleyen engelli sağlıkçıların bir an önce atanması gerekmektedir. CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, engelli sağlık çalışanlarının durumuna ilişkin Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yanıtlaması istemiyle Meclis’e yazılı soru önergesi vermişti. Engelli sağlıkçılar, istihdam sorunu yaşamaktadır.

2018-2022 yılları arasında Ekpss’den hiç alım olmamasına rağmen son alımda Sağlık Bakanlığı çok az kadro açmıştır bazı branşlardan ise hiç açmamıştır,  Alımın Sağlık Bakanlığı nezdinde bu kadar az olması bizleri mağdur etmiştir. Sağlık bakanlığındaki kadro pozisyonları dolu bahanesi öne sürülerek engelli sağlıkçı alımı yapılmamakta ancak, sözleşmeli atanan binlerce kişinin %3 lük dilimi göz ardı edilmektedir. Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi sözleşmeli pozisyonların da %3’ü engellilere ayrıldığı taktirde Sağlık Bakanlığına EKPSS ile alım olması mümkün olacaktır.  Bizler atanıp kendi mesleğimizi yapmak istiyoruz.

Bu hususta engelli sağlıkçılar olarak Özellikle SAĞLIK BAKANLIĞININ alımlarını artırmasını talep ediyoruz. Unutmayalım ki her insan bir engelli adayıdır. (kamumeb.net)

(Engellininsesi.net ailesi olarak atama bekleyen Engelli Sağlıkçıların yanındayız.)

Loading

Skip to content