11/07/2024

Kocaeli Büyükşehir Kağıtspor’un işitme engelli sporcuları, geçtiğimiz günlerde İstanbul’da düzenlenen İşitme Engelli İller Arası Karate Şampiyonası’nda çok başarılı oldu. Mavi-Beyazlı ekibin engelli sporcuları toplam 15 madalya kazandı.

17 Kulüpten 78 sporcunun katılımıyla İstanbul’da yapılan İşitme Engelli İllerarası Karate Şampiyonası’nda Kağıtspor’un 10 sporcusu mücadele etti. Mavi-Beyazlı ekibin işitme engelli karatecilerinden 7 birincilik geldi. Kata branşında Ayşe Uyanık 50 kg’da , Tuba Oruç 55 kg’da, Burak Mert Can 75 kg’da, Ümit kata branşında Şahin Akça Yıldız 84 kg’da ve Mehmet Alı Oruç da yıldızlar kategorisinde kürsünün en üstünde yer almayı başardılar.

Mavi-Beyazlı ekibin işitme engelli karatecileri, İstanbul’daki yarışmada ayrıca 5 ikincilik, 37de üçüncülük madalyası kazandılar. Kata branşında Şaban Köse +84 kg’da, İrem Topaloğlu 61 kg’da, Emir Eroğlu 84 kg’da, Muhammet Külür de Ümitler kata ve yıldızlarda ikincilik madalyası kazandı. Ayşe Uyanık ayrıca Kata branşında bir de üçüncülük elde etti. Üçüncü olan bir diğer sporcumuzda Emirhan Eroğlu açık siklette 84 kg’da, Zeynep Sağlık’ta 50 kg7da üçüncülük madalyasını getirdi. (Özgür Kocaeli)

Loading

Skip to content