Engelli Vatandaşlar Müftülük İftarında Buluştu

0 0

Düzce İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Düzce Şubesi iş birliğinde engelli vatandaşlar ve ailelerine yönelik iftar programı düzenlendi.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda konuşan İl Müftüsü Rüstem Can, Hucurat Suresi 10. ayete dikkat çekerek, “Yüce Mevlamız ‘Müminler ancak kardeştir’ buyurarak bizleri birbirinin kardeşi kılmış, bunun gereği olarak da her daim birbirimize yardımcı olmamız gerektiğini bildirmiştir. Şu imtihan dünyasında engelli ya da engelsiz herkes insan olma onuruna yaraşır bir şekilde yaşama hakkına sahiptir. Bizlere yakışan her bir kardeşimizin huzurlu bir şekilde hayatını sürdürebilmesi için maddi manevi gayretimizi ortaya koyabilmektir. Darda kalan kardeşimize el uzatmak, yardım ve rehberlik etmek, hayatı ona kolaylaştırmak sadakadır. Kişinin Allah katında makbul bir kul olmasının, onun fiziksel özelliğiyle değil ortaya koyacağı güzel davranışlarıyla ve gönül zenginliğiyle mümkün olacağı unutulmamalıdır.” dedi. (Diyanethaber)

Loading

About Post Author

Miraç Dursun

Miraç Dursun, üniversite mezunu olup uzun yıllar boyunca engelliler alanında proje, etkinlik ve çalışmalara öncülük etti. 2011 yılından itibaren köşe yazıları, röportaj, sosyal medya editörlüğü, şiirler, farkındalık kısa filmleri, engelliler alanında hukuk çalışmaları ve makaleleriyle hizmetine devam etmektedir. Engellilerdostu.com - Ankara İl Temsilciliği (2019 / 2021) Anadolu34.com - Ankara İl Temsilciliği (2020 / Devam) Engellininsesi.net - Ankara İl Temsilciliği (2021 / Devam)
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Skip to content