17/07/2024

Engelliler Atama İçin Aile Bakanlığı Önünde Basın Açıklaması Yaptı! (İşte Detaylar)

Engelliler Konfederasyonu Başkanı ve Atama Bekleyen Engelli Temsilcileri, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yetkilileriyle görüşmek için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı önünde toplandılar. Atama Bekleyen engelli memur adayları kontenjan yetersizliği ve atamaların az yapılmasından dolayı mağduriyetlerini dile getirmek adına Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı önünde buluştular.

Bu buluşmaya katılamayanlar ise Twitter hesabından #EngellilerAileBakanlığıÖnünde hashtagı üzerinden konu ile ilgili tweet’ler attı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, kişisel sosyal medya hesabından engelli atamaları konusunda Engelliler Platformu hesabından alıntı yaparak önemli bir paylaşımda bulundu.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, “Kamu kurumlarından talep toplama süreci tamamlandığında engelli vatandaşlarımızın atamalarını en geç 2022 yılı başında yapacağız. En son bütçe görüşmelerinde de konuya dair açıklama yaptık. Söz konusu platformla ise daha evvel de defaatle görüşerek engelli atamalarını yıl sonunda yapacağımızı konuştuk. Engelli vatandaşlarımıza sunduğumuz hizmetleri engellilerin hayata tam, doğal ve eşit katılımı bakışıyla geliştiriyoruz, bu bakış açısıyla hizmete devam edeceğiz.” dedi.

ENGELLİ TEMSİLCİLERİ GÖRÜŞME GERÇEKLEŞTİRDİ

Atama bekleyen 4 engelli temsilci basın açıklaması sonrasında Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Faik Yıldırım ile görüşme gerçekleştirdi. Görüşme detaylarında atamanın yüksek kontenjan dahilinde yapılacağını, Bakanlık olarak yoğun bir şekilde atama konusunun üzerinde durulduğu, Diyanet İşleri Başkanlığı kontenjanlarında hafızlık şartı gibi konularının kısmen çözüldüğü, kontenjanların yüksek seviyede olduğu ifade edildi. Atamanın yıl sonu ve Ocak 2022 tarihine doğru yapılacağı bildirildi.

Loading

Skip to content