Engellilere Yangın Tatbikatı Eğitimi Verildi

Bağcılar Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’nce Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı’nda yangın tatbikatı düzenlendi. Tatbikat öncesinde İş Sağlığı ve Güvenliği uzmanları tarafından engelli bireylere yangın tüpünün nasıl kullanılacağı ve olası bir yangına ilk müdahalenin nasıl yapılacağı hususunda bilgiler verildi.

Sunumun ardından ise bütün kursiyerler, eğitim gördüğü sınıfa giderek derslerine kaldıkları yerden devam ettiler. Kısa bir süre sonra ise çalan siren sesiyle birlikte bütün engel gruplarından kursiyerler, öğrendiklerini uygulayarak temsili yangından kurtulmaya çalıştı. Heyecanın yaşandığı anlarda en çok zorlanan görme engellilerden kimi kabartma yazılarla kimi de “Acil çıkış bu tarafta” sesine uyarak acil çıkışa ulaştı.

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, tatbikat öncesi düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Engelliler Sarayı gibi bir tesise sahip olduklarını belirterek, burada örnek bir tatbikat gerçekleştireceklerini söyledi.

Afetin ne zaman geleceğini bilemediklerini, bu nedenle afetten korunmak için bilincin gelişmesi ve afet anında neler yapılması gerektiğinin önem kazandığını belirten Çağırıcı, alınacak tedbirlerle afet anında ortaya çıkabilecek büyük zararların önüne geçilebileceğini vurguladı.

Tatbikatın örnek bir çalışma olduğunu dile getiren Çağırıcı, “Allah, ülkemizi büyük afetlerden korusun. Hayatın bir gerçeği olan afete karşı tedbir almak zorundayız. Bu amaçla gerçekleştirdiğimiz bu başarılı tatbikata emeği geçen herkesi kutluyorum.” diye konuştu.

Başarıyla tamamlandı

Personelin de katıldığı ve engellilerin de öğrendiklerini uygulama fırsatı bulduğu tatbikat başarılı bir şekilde gerçekleştirildi.

Loading

Skip to content