EYHGM ile Yüksek İhtisas Üniversitesi Arasında Yaşlı Bakım Protokolü İmzalandı

0 0

Yüksek İhtisas Üniversitesi ile Genel Müdürlüğümüz Arasında Yaşlı Bakım Alanında Ortak Eğitim Stratejileri ve Politikalarının Belirlenmesi Adına İş Birliği Protokolü İmzalandı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Yüksek İhtisas Üniversitesi arasında yaşlı bakım hizmetlerinin düzenli, etkin ve verimli bir şekilde yürütülmesini temin etmek için ortak eğitim stratejileri ve politikalarının belirlenmesi adına iş birliği protokolü imzalandı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Fatma ÖNCÜ’nün himayelerinde gerçekleştirilen imza törenine Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Uzm. Dr. Orhan KOÇ, Yüksek İhtisas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa PAÇ, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Haydar ŞAHİNOĞLU, Sağlık Bilimleri Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Mevlüde KARADAĞ ile Proje Ofisi ve Sürekli Eğitim Merkezi Koordinatörü Gürsin GÜRKAN katıldı.

Protokol ile yaşlı bakım hizmetlerinin düzenli, etkin ve verimli bir şekilde yürütülmesini temin etmek için ortak eğitim stratejileri ve politikalarının belirlenmesi, Üniversitenin mevcut eğitim programlarındaki mesleki uygulama, staj ve araştırma hizmetlerini sürdürmesine yönelik uygulama alanı yaratılması ve ilgili konularda karşılıklı koordinasyonun ve çok yönlü iş birliğinin sağlanmasına yönelik gerçekleştirilecek olan çalışmaların çerçevesinin, koşullarının ve tarafların yükümlülükleri belirlendi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğünün aktif ve sağlıklı yaşlanma çerçevesinde geliştirdiği, politika ve hizmet sunumlarında akademiyle iş birliği alanları günden güne gelişiyor.

Loading

About Post Author

Miraç Dursun

Miraç Dursun, üniversite mezunu olup uzun yıllar boyunca engelliler alanında proje, etkinlik ve çalışmalara öncülük etti. 2011 yılından itibaren köşe yazıları, röportaj, sosyal medya editörlüğü, şiirler, farkındalık kısa filmleri, engelliler alanında hukuk çalışmaları ve makaleleriyle hizmetine devam etmektedir. Engellilerdostu.com - Ankara İl Temsilciliği (2019 / 2021) Anadolu34.com - Ankara İl Temsilciliği (2020 / Devam) Engellininsesi.net - Ankara İl Temsilciliği (2021 / Devam)
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Skip to content