15/07/2024

Fatih Erbakan, Engellilerin Sorunlarına DUR Dedi!

EKPSS engelli öğretmen atamalarında her kişi atanamadı. Cumhurbaşkanımızın hassas olduğu bu husus üzerinde bile! Ön başvuruda sistem ve kılavuz hatası yüzünden atanamayan engelli öğretmenler- Ekpss puan üstünlüğüne göre Nisan 2023 de 3500 ve beraberinde 800 engelli öğretmen ataması-mücadelelerine hız kesmeden devam ediyor .


Hatırlayalım; Milli Eğitim Bakanlığı tarafında atamaları sistem ve kılavuz hatası gibi sebeplerle gerçekleşmeyen engelli yetmiş (70) öğretmenin haklarını kazanmak için Milli Eğitim Atama Başkanı Mehmet GÜRSOY ile teyit aldıkları ve kendilerine bilgi işlem kaynaklı bilgisayar hatası dolayısıyla gerçekleşmediği bilgisine rağmen siyasi talimatsız atama gerçekleşmeyeceği bilgisi verildi.
Engelli öğretmenlere lider olan ve kendisi de engelli Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Hatice YILMAZ ve beraberinde 15 engelli öğretmenin seçime iki hafta kala eski bakan Mahmut Özer’e durumu ilettikleri TRT Ankara ve “ Tamam “ cevabına rağmen mücadelelerinin gerçekleşmediği ortaya çıktı.


Fakat engellerine aldırış etmeden okullarını derece ile bitiren hatta EKPSS yüksek puanlarına rağmen mağduriyet yaşayan engelli öğretmenlerin 13.06.2023 tarihinde İstanbul Zeytinburnu’nda Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih ERBAKAN’ın önünü keserek değil dernek üzerinden randevu alarak ve toplantısı olması nedeniyle koridorda cesur ama titrek bir ses tonu ile ve kalabalık bir topluluk da olması nedeniyle parti yetkilileri önünde hak talep ettiği ve haklı bir lisan ile mağduriyeti dillendirdikleri ortaya çıktı.


“Sayın Başkanım ön başvuruda sistem ve kılavuz hatası yüzünden atanamayan engelli öğretmen olduk. Ama bu hata daha engelli öğretmenden kaynaklı olmamakla birlikte ellerinde ön başvuru evrakı olan arkadaşlarımız da bulunmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı’nda randevu alamıyoruz; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın başvuruyu yapan herkesi alın talimatında sistemin ve teknolojinin mağduriyetini giderin dediler; arkasından randevu talepleri ile sözlerini noktaladılar.


Kendilerine yaşanan mağduriyeti giderme sözü veren Yeniden Refah Partisi Genel başkanı Fatih ERBAKAN “Randevular alınacak ve gerekli çalışmalar yapılacak; mağduriyetler giderilecek “ diyerek kendilerinden doküman ve dosyaları kabul ettiler; gerekli sözleri verdiler.

Loading

Skip to content