Görme Engelli Bireyler Betimlemeli Maç Anlatımı Etkinliğinde Buluştu

0 0

Antalya’da görme engelli sporcular ile bir araya gelen Kızılay gönüllüleri Fraport TAV Antalyaspor ve Hatayspor maçında betimlemeli maç anlatımı etkinliği gerçekleştirdi.

Süper Lig’in 32’nci haftasında oynanan Fraport TAV Antalyaspor, Hatayspor maçı dolayısıyla Antalya Stadyumu’nda düzenlenen etkinlik, Antalya Beyaz Baston Görme Engelliler Derneği, Antalya Görme Engelliler Spor Kulübü ve Genç Kızılay Antalya gönüllüleri iş birliğine yapıldı.

Etkinliğe Genç Kızılay Antalya İl Teşkilatından 10 gönüllü, dernek üyesi ve sporculardan oluşan 10 görme engelli birey, Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Eğitim Sosyal ve Kültürel Faaliyetler Şube Müdürü Mustafa Söyler, Beyaz Baston Görme Engelliler Derneği Başkanı Oğuz Özdemir ve Antalya Görme Engelliler Spor Kulübü Başkanı Fevzi Ünver katıldı.

Etkinlikte Kızılay gönüllüleri heyecan dolu dakikaları betimlemek üzere engelli bireylerle eşleşti.

Görme engelli bireylerle eşleşen gönüllüler, 90 dakika boyunca pozisyonları zihinlerde canlandıracak şekilde betimleyerek anlattı.

Maç esnasında Görme Engelliler Derneği Başkanı Özdemir ve Spor Kulübü Başkanı Ünver’e ise Eğitim Sosyal ve Kültürel Faaliyetler Şube Müdürü Söyler eşlik ederek, betimleme gerçekleştirdi. (AA)

Loading

About Post Author

Miraç Dursun

Miraç Dursun, üniversite mezunu olup uzun yıllar boyunca engelliler alanında proje, etkinlik ve çalışmalara öncülük etti. 2011 yılından itibaren köşe yazıları, röportaj, sosyal medya editörlüğü, şiirler, farkındalık kısa filmleri, engelliler alanında hukuk çalışmaları ve makaleleriyle hizmetine devam etmektedir. Engellilerdostu.com - Ankara İl Temsilciliği (2019 / 2021) Anadolu34.com - Ankara İl Temsilciliği (2020 / Devam) Engellininsesi.net - Ankara İl Temsilciliği (2021 / Devam)
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Skip to content