24/06/2024

Görme Engelli Öğrenci, Sosyal Kulüplerin Vazgeçilmez Üyesi Oldu

Trakya Üniversitesinde eğitimine devam eden görme engelli Abdullah Çelik (27), öğretmenlik hayalinin gerçekleşmesi için büyük çaba sarf ederken sosyal kulüplerdeki faaliyetlere de katılarak akademik yaşamını aktif geçiriyor. ( Cihan Demirci - Anadolu Ajansı )

Trakya Üniversitesinde eğitimine devam eden görme engelli Abdullah Çelik (27), öğretmenlik hayalinin gerçekleşmesi için büyük çaba sarf ederken sosyal kulüplerdeki faaliyetlere de katılarak akademik yaşamını aktif geçiriyor.

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölümü 1. sınıf öğrencisi Çelik, fakültedeki derslerini bitirdikten sonra “en yakın dostum” dediği beyaz bastonuyla kampüste arkadaşlarıyla buluşuyor. Modern Dans Topluluğu ile dans eden, Genç Tema Topluluğu ile fidan diken, Tarih Topluluğu ile tarihsel olayların tartışıldığı sohbetlere katılan ve Fiziksel Aktivite ve Sağlık Topluluğu ile egzersizler yapan Çelik sosyalliği de dikkati çekiyor.

Daha önce Kırklareli Üniversitesinde tamamladığı büro yönetimi ve yönetici asistanlığı programı sonrası ikinci üniversitesinde eğitim gören Abdullah Çelik, yeni çevreler ve arkadaşlar edinmeyi sevdiğini söyledi.

Üniversitedeki birçok etkinliğe katıldığını belirten Çelik, “Trakya Üniversitesinde olmaktan mutluyum, iyi bir üniversite. Görme yetisi olan arkadaşlarım eve kapanmamalı, kendilerini geliştirici adımlar atmalı. Eğitim, sosyalleşme ve spor faaliyetlerine katılsınlar. Dışarıda olsunlar sürekli, toplumun içinde olsunlar. Kendilerini topluma sevdirsinler ve kabul ettirsinler.” diye konuştu. İyi bir Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni olmayı hedeflediğini anlatan Çelik, hedefine ulaşmak için çok çalıştığını belirtti. (AA)

Loading

Skip to content