Görme Engelli Öğrenciler Gönüllere Hitap Etti

0 0

İstanbul Beyoğlu İlçe Müftülüğüne bağlı Fatih Sultan Mücahitler Kur’an Kursu’nda eğitim gören on görme engelli öğrenci, gönüllere hitap eden bir program gerçekleştirdi.

Kur’an Kursu Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen program, görme engelli öğrencilerin okuduğu Kur’an tilaveti ile başladı.

Öğrenciler tarafından okunan “Ben Bir Görmezim” şiiri ve öğrenciler tarafından hazırlanan “40 Adım” piyesiyle devam eden program, ilahi seslendirmesiyle sona erdi.

Program ile ilgili konuşan İlçe Müftülüğü Engelli Koordinatörü Zeynep Koçyiğit, “Beyoğlu’nda görme ve işitme engelliler için kurslar açıyoruz ve bu kurslara engelli kardeşlerimiz büyük bir ilgi gösteriyor.” dedi. 

Görme Engelliler Öğreticisi Havva Taşbaşı ise, “Engellilere yönelik Kur’an-ı Kerim eğitimi gibi böyle güzel hizmetler yaptığımızdan dolayı mutluyuz ve bundan dolayı Allah’a şükrediyoruz.” diye konuştu. (Diyanet Haber)

Loading

About Post Author

Miraç Dursun

Miraç Dursun, üniversite mezunu olup uzun yıllar boyunca engelliler alanında proje, etkinlik ve çalışmalara öncülük etti. 2011 yılından itibaren köşe yazıları, röportaj, sosyal medya editörlüğü, şiirler, farkındalık kısa filmleri, engelliler alanında hukuk çalışmaları ve makaleleriyle hizmetine devam etmektedir. Engellilerdostu.com - Ankara İl Temsilciliği (2019 / 2021) Anadolu34.com - Ankara İl Temsilciliği (2020 / Devam) Engellininsesi.net - Ankara İl Temsilciliği (2021 / Devam)
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Skip to content