Görme Engelli Öğrenciyi Sınava Polis Yetiştirdi

0 0

Sakarya’nın Hendek ilçesinde kimliğini evde unuttuğu için Liselere Giriş Sınavına geç kalan görme engelli kız öğrencinin imdadına Polis ekipleri yetişti.

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Polis ekipleri şehir genelinde öğrencilerin Liselere Giriş Sınavına sorunsuz bir şekilde yetişebilmesi için trafik tedbirlerini aldı.

Bu çerçevede Hendek ilçesi Ziya Gökalp Ortaokulunda Liselere Giriş Sınavına girecek olan görme engelli bir kız öğrencinin imdadına da Polis ekipleri yetişti.

Kimliğini evde unutan engelli öğrencinin annesi, Hendek İlçe Emniyet Müdürlüğü’nü arayarak yardım istedi. İhbar üzerine Polis ekipleri, geldikleri okuldan aldıkları öğrencinin annesi ile birlikte eve giderek kimliği aldı.

Kimliği alan ekipler hızlı şekilde tekrar okula dönerek, öğrencinin LGS’ ye yetişmesini sağladı. Öğrencinin sınava geç kalmaması için ekiplerin adeta seferber olduğu anlar ise saniye saniye kaydedildi.

Sınava girecek öğrencilerin mağduriyet yaşamaması için emniyet personeline çağrıda bulunan Sakarya İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya ise, “Sınava yetiştirmek için yardım isteyen öğrenci ve ailelerine yardımcı olun” ifadelerine yer verdi.

Loading

About Post Author

Miraç Dursun

Miraç Dursun, üniversite mezunu olup uzun yıllar boyunca engelliler alanında proje, etkinlik ve çalışmalara öncülük etti. 2011 yılından itibaren köşe yazıları, röportaj, sosyal medya editörlüğü, şiirler, farkındalık kısa filmleri, engelliler alanında hukuk çalışmaları ve makaleleriyle hizmetine devam etmektedir. Engellilerdostu.com - Ankara İl Temsilciliği (2019 / 2021) Anadolu34.com - Ankara İl Temsilciliği (2020 / Devam) Engellininsesi.net - Ankara İl Temsilciliği (2021 / Devam)
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Skip to content