12/07/2024

Görme Engelli Öğrenciyi Sınava Polis Yetiştirdi

Sakarya’nın Hendek ilçesinde kimliğini evde unuttuğu için Liselere Giriş Sınavına geç kalan görme engelli kız öğrencinin imdadına Polis ekipleri yetişti.

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Polis ekipleri şehir genelinde öğrencilerin Liselere Giriş Sınavına sorunsuz bir şekilde yetişebilmesi için trafik tedbirlerini aldı.

Bu çerçevede Hendek ilçesi Ziya Gökalp Ortaokulunda Liselere Giriş Sınavına girecek olan görme engelli bir kız öğrencinin imdadına da Polis ekipleri yetişti.

Kimliğini evde unutan engelli öğrencinin annesi, Hendek İlçe Emniyet Müdürlüğü’nü arayarak yardım istedi. İhbar üzerine Polis ekipleri, geldikleri okuldan aldıkları öğrencinin annesi ile birlikte eve giderek kimliği aldı.

Kimliği alan ekipler hızlı şekilde tekrar okula dönerek, öğrencinin LGS’ ye yetişmesini sağladı. Öğrencinin sınava geç kalmaması için ekiplerin adeta seferber olduğu anlar ise saniye saniye kaydedildi.

Sınava girecek öğrencilerin mağduriyet yaşamaması için emniyet personeline çağrıda bulunan Sakarya İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya ise, “Sınava yetiştirmek için yardım isteyen öğrenci ve ailelerine yardımcı olun” ifadelerine yer verdi.

Loading

Skip to content