İşitme Engelli Çocuklara Yönelik Yaz Kur’an Kursu Açıldı

0 0

Okulların tatile girmesinin ardından “Geldi Yaz Tatili, Şimdi Kur’an Öğrenme Vakti” sloganıyla 27 Haziran’da başlayan yaz Kur’an kurslarında eğitim faaliyetleri ve etkinlikler devam ediyor. 

Yaz Kur’an kurslarından engellilere yönelik eğitim faaliyetlerine de büyük önem veriliyor.

Bu kapsamda Mardin Artuklu Gurbet Yay Kur’an Kursu’nda işitme engellilere yönelik Yaz Kur’an Kursu açıldı.

Mardin’de engellilere yönelik bir ilk olan ve Kur’an Kursu Öğreticisi Nazan Ağalday tarafından “SES siz OLUN” temasıyla verilen kurs 8 öğrencisi ile eğitime başladı.

İşaret dili ve materyalleriyle eğitim veren Ağalday, “Engelli bireylerin topluma kazandırılması, hayatlarını daha güzel ve verimli bir şekilde sürdürmeleri, Kur’an’ı, Peygamberimizi, İslam’ı ve İslami değerlerimizi öğrenmeleri bakımından bu çocuklarımıza ulaşıp hayatlarına dokunmak, bizleri mutlu ediyor.” dedi.

Kursu ziyaret eden Mardin İl Müftü Yardımcısı Zübeyde Zengin, “Çocukların ev ortamından çıkıp sosyalleşerek cami ve kurslarla buluşmaları onların hayatlarında dönüm noktası olabilir. Bu bakımdan engelli bireylere yönelik açılan bu Yaz Kur’an Kursunun önemi bizim açımızdan çok büyüktür.” ifadelerini kullandı.  (Diyanet Haber)

Loading

About Post Author

Miraç Dursun

Miraç Dursun, üniversite mezunu olup uzun yıllar boyunca engelliler alanında proje, etkinlik ve çalışmalara öncülük etti. 2011 yılından itibaren köşe yazıları, röportaj, sosyal medya editörlüğü, şiirler, farkındalık kısa filmleri, engelliler alanında hukuk çalışmaları ve makaleleriyle hizmetine devam etmektedir. Engellilerdostu.com - Ankara İl Temsilciliği (2019 / 2021) Anadolu34.com - Ankara İl Temsilciliği (2020 / Devam) Engellininsesi.net - Ankara İl Temsilciliği (2021 / Devam)
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Skip to content