Keçiören’de “Cami-Engelli Buluşması” Düzenlendi

Ankara İl Müftülüğü ve Keçiören İlçe Müftülüğünce engelli bireylere yönelik “Cami-Engelli Buluşması” düzenlendi.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından engelli bireylerin cami hizmetlerinden azami derecede istifade edebilmesini temin etmek, cami merkezli din hizmetlerinde etkinlik ve verimliliği artırmak amacıyla başlatılan “Engelsiz Cami, Engelsiz İbadet” projesi kapsamında il ve ilçe müftülüklerince “Cami-Engelli Buluşmaları” düzenleniyor.

Bu kapsamda Ankara İl Müftülüğü ve Keçiören İlçe Müftülüğü iş birliğinde Engelli Koordinatörlüğü tarafından, “Cami-Engelli Buluşması” düzenlendi.

Basınevler İrfaniye Camii’nde gerçekleştirilen program Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

İlçe Müftüsü Mehmet Şahin’in açılış konuşması ile devam eden program, İl Müftü Yardımcısı Fazlı Mutlu’nun sohbeti ve duasıyla sona erdi.

Düzenlenen programa yoğun katılımdan duyduğu memnuniyeti dile getiren İlçe Müftüsü Mehmet Şahin, “Engelli kardeşlerimiz Allah katında özel olduklarını bilsinler. Engelli olmak eksik veya kusurlu olmak değildir. Önemli olan insanın vicdanının engelli olmamasıdır. Sizler bizim için özelsiniz. Sizler bu topluma Allah’ın emanetisiniz. İnsanlar suretlerine göre değil, siretlerine göre Allah’ın huzurunda haşrolunacak, hesap verecektir. Her birinize programa katılımınızdan dolayı ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diye konuştu. (Diyanet Haber)

Loading

Skip to content