Küçük Huriye’nin Akülü Engelli Sandalye Sevinci

0 0

Konya’nın Akşehir ilçesinde yaşayan 11 yaşındaki yürüme engelli Huriye Buhurcu’yu İstanbul’da yaşayan hemşehrisi tarafından akülü engelli sandalyesi hediye edildi.

Akşehir Belediyesine gelerek akülü engelli sandalyesi bağışlamak istediğini belirten hayırsever vatandaşın bağışladığı yeni akülü engelli sandalyesi, Akşehir Belediyesinin katkılarıyla Altunkalem Mahallesinde ikamet eden Buhurcu ailesinin yürüme engelli kızı Huriye’ye teslim edildi. Akülü engelli sandalyesini Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Öncel ve Sosyal Yardım İşleri Şefi Gönül Kirit evlerine giderek Huriye Buhurcu’ya teslim etti.

Aileye yeni akülü sandalyelerinin hayırlı olması temennisinde bulunan Başkan Akkaya, “Minik kızımız şehrimizdeki bir rehabilitasyon merkezine gidiyor, ayrıca da Milli Eğitim Bakanlığımızın koordinasyonuyla eve öğretmeni de geliyor. İstanbul’da yaşayan Akşehirli hemşehrimiz Nimet Nuzumlalı Hanımefendinin finansmanıyla Akşehir Belediyesi olarak kızımıza aracını ulaştırmış olduk. Belediyemizde zaman zaman, birkaç yılda bir, bu tür araçlar temin edip engelli vatandaşlarımıza kazandırıyordu. İstanbul’daki değerli hemşehrimizin bu yardım talebi doğrultusunda Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüz bu aileyi münasip gördü ve Huriye kızımıza bu sandalyeyi kazandırmış olduk. Sağlıcakla, kazasız belasız, güle güle kullanmasını arzu ediyoruz. Huriye kızımız resim yapıyormuş, inşallah bundan sonra Akşehirimiz, Nasreddin Hocamız, Akşehir Kirazımızla ilgili resimler yapacak ve bizlere gösterecek” dedi. (Karamanhabercisi)

Loading

About Post Author

Miraç Dursun

Miraç Dursun, üniversite mezunu olup uzun yıllar boyunca engelliler alanında proje, etkinlik ve çalışmalara öncülük etti. 2011 yılından itibaren köşe yazıları, röportaj, sosyal medya editörlüğü, şiirler, farkındalık kısa filmleri, engelliler alanında hukuk çalışmaları ve makaleleriyle hizmetine devam etmektedir. Engellilerdostu.com - Ankara İl Temsilciliği (2019 / 2021) Anadolu34.com - Ankara İl Temsilciliği (2020 / Devam) Engellininsesi.net - Ankara İl Temsilciliği (2021 / Devam)
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Skip to content