Malatya’da Engelli Çocuklar ve Ailelerinden İtfaiyeye Ziyaret

0 0

Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu ve 3 Aralık Engelsiz Yaşam Derneği işbirliğinde İtfaiye Haftası dolayısı ile Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’na bir ziyaret gerçekleştirildi. Düzenlenen ziyarette İtfaiye Dairesi Başkanı Mustafa Katipoğlu, Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu Temsilcisi Naile Altuntaş engelli çocuklar ve aileleri katıldı.

Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu Temsilcisi Naile Altuntaş, itfaiye teşkilatına canımızı ve malımızı emanet ettiğimizi belirterek, acil bir durumda her koşulda her bölgeye çok süratli bir şekilde ulaştıklarını söyledi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’nın bölgeye hitap edecek bir güce sahip olduğunu vurgulayan Altuntaş, “Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’a itfaiye dairesine vermiş olduğu önemden dolayı çok teşekkür ediyorum. Aynı zamanda Başta İtfaiye Dairesi Başkanımız olmak üzere tüm itfaiye erlerinin haftasını kutluyorum” dedi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Mustafa Katipoğlu, yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Millete hizmet yolunda can siparane koşturan çalışma arkadaşlarımız var. Görevimiz sadece yangın söndürmek değil, doğal afetlerde, mahsur kalmalarda, boğulma vakalarında her an her canlının yardımına koşuyoruz” dedi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesinin çok güçlü bir teşkilatlanmasının olduğunu vurgulayan Katipoğlu, “İnşallah bizlere iş düşmez, bize iş düşerse içiniz rahat olsun” dedi.

İtfaiye erleri daha sonra engelli çocuklar ve ailelerine itfaiye araçlarını tanıtarak, yangın söndürme esnasında yapmış oldukları çalışmaları uygulamalı olarak gösterdiler. (Malatyahaber.com)

Loading

About Post Author

Miraç Dursun

Miraç Dursun, üniversite mezunu olup uzun yıllar boyunca engelliler alanında proje, etkinlik ve çalışmalara öncülük etti. 2011 yılından itibaren köşe yazıları, röportaj, sosyal medya editörlüğü, şiirler, farkındalık kısa filmleri, engelliler alanında hukuk çalışmaları ve makaleleriyle hizmetine devam etmektedir. Engellilerdostu.com - Ankara İl Temsilciliği (2019 / 2021) Anadolu34.com - Ankara İl Temsilciliği (2020 / Devam) Engellininsesi.net - Ankara İl Temsilciliği (2021 / Devam)
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Skip to content