12/07/2024

Muratpaşa Belediyesi’nden Özel Çocuklara “Hijyen Eğitimi”

Antalya’da Muratpaşa Belediyesi’nin Özel Gereksinimli Bireyler Sosyal Destek ve Yaşam Merkezi’nde hijyen eğitimi verildi. Eğitimde, engelli çocuklara ve ailelerine ellerin nasıl yıkanması, dişlerin nasıl fırçalanması gerektiği tek tek anlatıldı.

Muratpaşa Belediyesi ve Adalya Vakfı’nın engelli bireyler ve ailelerine yönelik sosyal destek programları gerçekleştiren Özel Gereksinimli Bireyler Sosyal Destek ve Yaşam Merkezi’nde bu hafta hijyen eğitimi verildi. Etkinliğe özel gereksinimi bulunan çocuklar aileleriyle birlikte katıldı. Eğitimde ellerin nasıl yıkanması gerektiği, nasıl diş fırçalanacağı uzmanlarca anlatıldı. Eğitimin sonunda çocuklara çanta içinde hijyen seti de hediye edildi.

Velilerden Kamile Kıldan, merkezde düzenlenen eğitim programlarına bu yıl katılmaya başladığını belirterek, “Çok memnunuz. Bize yol gösteriyorlar, ışık tutuyorlar” dedi. Nergis Uysal ise eğitimin son derece faydalı geçtiğini belirterek, “Neyin doğru olduğunu bilsek bile çocuklarla yapmakta zorlanıyoruz. En azından onlarla nasıl başa çıkabileceğimize dair bazı ipuçlarını öğrendik” diye konuştu.

Loading

Skip to content