Muratpaşa Belediyesi’nden Özel Çocuklara “Hijyen Eğitimi”

0 0

Antalya’da Muratpaşa Belediyesi’nin Özel Gereksinimli Bireyler Sosyal Destek ve Yaşam Merkezi’nde hijyen eğitimi verildi. Eğitimde, engelli çocuklara ve ailelerine ellerin nasıl yıkanması, dişlerin nasıl fırçalanması gerektiği tek tek anlatıldı.

Muratpaşa Belediyesi ve Adalya Vakfı’nın engelli bireyler ve ailelerine yönelik sosyal destek programları gerçekleştiren Özel Gereksinimli Bireyler Sosyal Destek ve Yaşam Merkezi’nde bu hafta hijyen eğitimi verildi. Etkinliğe özel gereksinimi bulunan çocuklar aileleriyle birlikte katıldı. Eğitimde ellerin nasıl yıkanması gerektiği, nasıl diş fırçalanacağı uzmanlarca anlatıldı. Eğitimin sonunda çocuklara çanta içinde hijyen seti de hediye edildi.

Velilerden Kamile Kıldan, merkezde düzenlenen eğitim programlarına bu yıl katılmaya başladığını belirterek, “Çok memnunuz. Bize yol gösteriyorlar, ışık tutuyorlar” dedi. Nergis Uysal ise eğitimin son derece faydalı geçtiğini belirterek, “Neyin doğru olduğunu bilsek bile çocuklarla yapmakta zorlanıyoruz. En azından onlarla nasıl başa çıkabileceğimize dair bazı ipuçlarını öğrendik” diye konuştu.

About Post Author

Miraç Dursun

Miraç Dursun, üniversite mezunu olup uzun yıllar boyunca engelliler alanında proje, etkinlik ve çalışmalara öncülük etti. 2011 yılından itibaren köşe yazıları, röportaj, sosyal medya editörlüğü, şiirler, farkındalık kısa filmleri, engelliler alanında hukuk çalışmaları ve makaleleriyle hizmetine devam etmektedir. Engellilerdostu.com - Ankara İl Temsilciliği (2019 / 2021) Anadolu34.com - Ankara İl Temsilciliği (2020 / Devam) Engellininsesi.net - Ankara İl Temsilciliği (2021 / Devam)
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Skip to content