24/06/2024

Nevşehir’de Engellilerin Sorunları Masaya Yatırıldı

Nevşehir Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ev sahipliğinde Nevşehir’de faaliyet gösteren engelli sivil toplum kuruluşları ile istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantı İl Müdürlüğü Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Şubesi görevlileri ve Türkiye Sakatlar Derneği Nevşehir Şubesi Başkanı Ekrem Altuntaş, Nevşehir Engelliler ve Yaşlılar Derneği Başkanı Mehmet Karataş ile Görmeyenler Yardımlaşma ve Birleşme Derneği (GÖR-BİR) Başkanı Erol Mutlu ve Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Kemikkıran’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantı sonunda konuşan İl Müdürü Açar, “Aile ve Sosyal Hizmetler çocuk, kadın, engelli, yaşlı, şehit yakını ve gazilere yönelik; esasında toplumun tüm kesimlerini kapsayan bir hizmet sorumluluğuna sahiptir ve vatandaşımıza hizmet için vardır. Toplumumuzda kimin bir omuza, bir desteğe ihtiyacı varsa hep yanındayız. Engelleri aşmada her zaman özel ilgiyi hak eden bireylerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.” dedi. 

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından engellilere yönelik yürütülen hizmet ve çalışmalar ile umuma açık hizmet veren her türlü yapılar ve açık alanlar, toplu taşıma araçlarında erişilebilirlik konularında ve 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle yapılacak etkinlikleri değerlendirmek amacıyla İl Müdürü Halit Açar başkanlığında istişare toplantısı yapıldı. (muskarahaber)

Loading

Skip to content