Okul Müdürü, Otizmli Öğrenciye Ayrımcılık Yaptı!

0 0

İstanbul’un Gaziosmanpaşa ilçesinde yapımı yeni tamamlanan ve bugün açılan Yeni Mahalle İlkokulu’nda otizmli öğrencilere verilen özel eğitim sınıf tepki çekti.

Otizmli öğrencilerin eğitim gördüğü sınıfı videoya alan bir veli, “Burası yeni sınıfımız. Şu an içerisi çok soğuk ve aşırı kötü bir koku var. Çocukların eğitim alabileceği bir ortam değil. Bodrum kat zaten” diyerek tepki gösterdi.

MÜDÜR: “BAŞKA YER YOK”
Velilerin “Çocuklar burada mı eğitim görecek” diye tepki göstermesinin ardından okul müdürünün “Başka yer yok” dediği belirtildi.

Çok küçük bir pencerenin bulunduğu sınıfta birçok kolilerin yerlerde ve dağınık olduğu, duvarların lekeli olduğu görülüyor. (Aykırı)

Loading

About Post Author

Miraç Dursun

Miraç Dursun, üniversite mezunu olup uzun yıllar boyunca engelliler alanında proje, etkinlik ve çalışmalara öncülük etti. 2011 yılından itibaren köşe yazıları, röportaj, sosyal medya editörlüğü, şiirler, farkındalık kısa filmleri, engelliler alanında hukuk çalışmaları ve makaleleriyle hizmetine devam etmektedir. Engellilerdostu.com - Ankara İl Temsilciliği (2019 / 2021) Anadolu34.com - Ankara İl Temsilciliği (2020 / Devam) Engellininsesi.net - Ankara İl Temsilciliği (2021 / Devam)
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
100 %
Surprise
Surprise
0 %
Skip to content