Otomobilde ÖTV Engelli Limiti Yeniden Düzenlenmeli

0 0

Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan, yeni güncellenen 2022 yılı ÖTV engelli araç limiti ile ilgili yazılı bir açıklama yaparak “Yeni belirlenen ÖTV engelli limiti 450 bin 500 lira. Bu fiyata araba almak hayal oldu. ÖTV limiti yeniden düzenlenmeli, engelli vatandaşlarımızın mağduriyeti giderilmelidir” dedi.

Kaplan, yaptığı yazılı açıklamada “Engelli vatandaşlarımız için araç lüks değil zorunluluktur. Örneğin, ÖTV limiti geçen sene 330 bin olan limit bu sene yüzde 35’e yakın bir limit artışının olması, geçen sene araba fiyatlarına kıyasla çok az kalıyor. 3 ay önce aldığınız sıfır araba, 3 ay sonra yüzde 50 artabiliyor. Bir diğer sorun ÖTV’den muaf alınacak araçlardaki motor silindir hacminin belli bir sınırlamasının olması. Motor hacmi sınırı kalkmalı ve ÖTV limiti ya yeniden makul bir şekilde düzenlemeli ya da komple kaldırılmalıdır” dedi.

Milletvekili Kaplan, engelli yakınları da birçok konuda zorluk yaşıyor. Örneğin yatalak bir engelli hastamızın yakını da hayatını ona göre yaşamak zorunda kalıyor. Engelli yakınlarına her türlü kolaylık sosyal devlet anlayışı gereği sağlanmalıdır” diye ifade etti.

Loading

About Post Author

Miraç Dursun

Miraç Dursun, üniversite mezunu olup uzun yıllar boyunca engelliler alanında proje, etkinlik ve çalışmalara öncülük etti. 2011 yılından itibaren köşe yazıları, röportaj, sosyal medya editörlüğü, şiirler, farkındalık kısa filmleri, engelliler alanında hukuk çalışmaları ve makaleleriyle hizmetine devam etmektedir. Engellilerdostu.com - Ankara İl Temsilciliği (2019 / 2021) Anadolu34.com - Ankara İl Temsilciliği (2020 / Devam) Engellininsesi.net - Ankara İl Temsilciliği (2021 / Devam)
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Skip to content