12/07/2024

Papara’dan Görme Engelli Kullanıcılar İçin ‘Voice Card’

Papara Mastercard, Thales ve BlindLook iş birliği ile geliştirdiği ve dünyada bir ilk olan yeni ürünü Voice Card’ı duyurdu. Voice Card ile görme engelli kullanıcılar işlem tutarını cep telefonundan duyabiliyor.

Papara’nın “Papara sesi duydu” diyerek geliştirdiği Voice Card görme engelli bireylerin finansal işlemlerini hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde gerçekleştirmelerini amaçlıyor. Papara’nın Mastercard ve global dijital güvenlik teknoloji markası Thales ile iş birliği yaparak hayata geçirdiği Voice Card’ın kullanıcı tasarımı için ise BlindLook ile partnerlik yapıldığı belirtiliyor.

GÖRME ENGELLİ KULLANICILAR VOİCE CARD İLE İŞLEM TUTARINI DUYABİLİYOR

Kullanıcılar Voice Card POS cihazına takıldığında işlem tutarını cep telefonundan duyabiliyor. Kart şifresi girildikten sonra ödeme gerçekleşiyor. Böylece kullanıcılar, ödedikleri tutarı bilerek güvenli bir şekilde işlemini tamamlıyor. Voice Card’ın görme engelli bireyler ile birlikte POS cihazıyla ödeme yapmakta zorluk çeken tüm kullanıcılar için kolaylık sağlayacağı ifade ediliyor.

KENCİ: VOİCE CARD İLE DÜNYADA BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİK

Papara CEO’su Emre Kenci, konuya ilişkin şunları kaydetti:

“Herkese daha hızlı, kolay, hesaplı ve keyifli finansal ürünler geliştirmek için çalışan Papara, alanında lider bir şirket. Sınırları kaldırmak, kuralları değiştirmek, özgürlük sağlamak bizim DNA’mızda var. Alanında lider olan her kuruluşun topluma karşı sorumlulukları olduğuna inanıyoruz. Geçtiğimiz yıl BlindLook iş birliğimizle Görme Engelsiz Markalar arasına katılarak bunu gösterdik. Bu yıl ise ‘Papara sesi duydu’ diyerek görme engelli kullanıcılarımız için ses teknolojisini kullanan Voice Card ile somut bir adım attık. Dünyada bir ilk olan Voice Card, Mastercard ve Thales ile yürüttüğümüz ortak bir çalışmanın ürünü. BlindLook aracılığıyla bu kolaylığa ihtiyaç duyan herkese ulaşmayı hedefliyoruz. Finansal hizmetlere erişimde eşitlik ve kapsayıcılık yaklaşımımızı öne çıkaran ürün ve hizmetlerimizle sosyal faydaya odaklanmayı sürdüreceğiz.” dedi.

Kenci, “Bu kart Mastercard ve Thales ile yürüttüğümüz ortak bir çalışmanın sonucu” diyerek, “Amacımız, başta görme engelli bireyler olmak üzere POS ile ödeme yapmakta zorluk çeken bireylerin bir başkasına ihtiyaç duymadan hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde finansal işlemlerini gerçekleştirmelerini sağlamak. Voice Card’ın doğru kitleye ulaşabilmesi için BlindLook ile iş birliği içerisindeyiz. Herkesin eşit imkanlarla finansal hizmetlere ulaşabilmesi ve topluma değer katmak için çalışmaya devam edeceğiz” dedi. 

GÜRDAL: VOİCE CARD’IN TÜM DÜNYADA ÖDEME KABULÜNÜ SAĞLAMAKTAN DOLAYI BÜYÜK MUTLULUK DUYUYORUZ

Mastercard Türkiye ve Azerbaycan Genel Müdürü Avşar Gürdal, “Biz tüm dünyada 50 yıldan uzun zamandır tüm ödemeleri daha hızlı güvenli ve akıllı hale getirmek için teknolojiye öncülük ediyoruz. Küresel ağımızla, bireyleri, işletmeleri ve finansal kuruluşları birbirine bağlıyoruz. Mastercard logolu kart sahipleri bugün 210’u aşkın ülkede kartlarını hep aynı gönül rahatlığı ile kullanabiliyorlar. Aslında tüm ürünlerimizde olduğu gibi Voice Card’a kattığımız en önemli özellik uluslararası network’umuz ve Mastercard’ın her ödeme işleminde taahhüt ettiği yüksek güvenlik. Mastercard olarak finansal kapsayıcılık ve erişim bizim için stratejik önem taşıyor. Ödemelerin demokratikleşmesi ve sürdürülebilir ekonomilerin inşası ancak her bireyin sisteme erişim imkanı ile mümkün.  Bu projede yer almaktan ve Voice Card’ın tüm dünyada ödeme kabulünü sağlamaktan dolayı büyük mutluluk duyuyoruz” değerlendirmesinde bulundu.  (DHA)

Loading

Skip to content