23/05/2024

Sağlık Ekipleri, Kovid-19 Aşısı Olamayanlar İçin Karlı Yolları Aşıyor

Elazığ'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşı çalışması yürüten mobil sağlık ekipleri, olumsuz hava koşullarına rağmen vatandaşlara ulaşıyor. ( Suat Öztürk - Anadolu Ajansı )

Elazığ’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşı çalışması yürüten mobil sağlık ekipleri, olumsuz hava koşullarına rağmen vatandaşlara ulaşıyor.

Mobil aşı ekipleri, 200 aşı noktasında sundukları hizmetin yanı sıra kar nedeniyle kapanan yolların açılmasının ardından köy köy, mahalle mahalle, ev ev dolaşarak çeşitli nedenlerle aşıya ulaşamayan vatandaşları ziyaret ediyor. Çetin kış koşullarının hüküm sürdüğü bölgede salgının kontrol altına alınması için tüm zorluklara rağmen çalışmalarını aksatmadan sürdüren ekiplerin ziyaret ettikleri adreslerden biri de merkeze bağlı Harmanköy oldu. Vatandaşlara evlerinde aşı yapan sağlıkçılar, aşılarını yaptırmayan kişileri de bilgilendirdi.

Ekiplerin hedefi toplumsal bağışıklığı artırarak Kovid-19 risk haritasında “sarı” kategorideki Elazığ’ın “maviye” dönmesini sağlamak.

“Kar kış demeden çalışıyoruz”

Aşı ekibinde yer alan sağlıkçılardan Hacer Tekeş Çam, AA muhabirine, kentte aşı çalışmalarının tüm hızıyla sürdüğünü söyledi.

Daha çok sağlık merkezlerine gitme imkanı olmayan kişilere ulaştıklarını ifade eden Çam, ekip arkadaşlarıyla sahada salgınla en iyi şekilde mücadele ettiklerini dile getirdi. Çam, kentte vaka artışını durdurabilmek için seferberlik halinde mücadele ettiklerini belirterek, “Yoğun kar yağışı nedeniyle kırsalda, köylerde aşı yapma imkanımız daha da zorlaşıyor. Ulaşım anlamında çok sıkıntı yaşıyoruz. Yollar kar dolayısıyla kapanıyor. Valiliğin koordinasyonunda kısmen açılan yolları aşıp köylere giderek ihtiyacı olan vatandaşlarımızı aşılıyoruz.” dedi. (AA)

Loading

Skip to content