Türk Kızılay’ından Engelli Aileye Yardım Eli

0 0

Türk Kızılay Silopi Şubesi gönüllüleri, ilçeye bağlı Kavallı köyü yolunda tespit ettikleri tek katlı bir eve gıda kolisi bırakmak üzere gitti.

Aileye gıda yardımında bulunan gönüllüler, evin tadilat ihtiyacının bulunduğunu fark etmesi üzerine harekete geçti. Bağışçıların da desteğiyle gerekli malzemeleri alarak evin iç ve dışında gerekli onarımları yapan gönüllüler, boyama çalışmalarını da gerçekleştirdi.

Evde kullanılamaz durumda olan malzemeleri alan gönüllüler, bunların yerine beyaz eşya, televizyon, mutfak araç ve gereçleri ile diğer malzemeleri alarak evin eksikliklerini giderdi.

Şube Başkanı Murat Tatar, söz konusu evi gıda kolisi dağıtımı sırasında tespit ettiklerini söyledi.

Evde biri engelli 7 kişilik bir ailenin yaşadığını aktaran Tatar, “Ev önceden yaşanamayacak durumdaydı. Yardım kampanyası başlattık. Nihayetinde de evin iç ve dış boyasını, beyaz eşyaları, halılarını hepsini yeniledik.” dedi. Yardım eli uzatılan aile de Türk Kızılay ekiplerine teşekkür etti. (AA)

Loading

About Post Author

Miraç Dursun

Miraç Dursun, üniversite mezunu olup uzun yıllar boyunca engelliler alanında proje, etkinlik ve çalışmalara öncülük etti. 2011 yılından itibaren köşe yazıları, röportaj, sosyal medya editörlüğü, şiirler, farkındalık kısa filmleri, engelliler alanında hukuk çalışmaları ve makaleleriyle hizmetine devam etmektedir. Engellilerdostu.com - Ankara İl Temsilciliği (2019 / 2021) Anadolu34.com - Ankara İl Temsilciliği (2020 / Devam) Engellininsesi.net - Ankara İl Temsilciliği (2021 / Devam)
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Skip to content