24/06/2024

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’na Sponsor Desteği

Engelli bireylere sporun tüm branşlarına katılma şansı ve mücadele fırsatı tanıyan Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (TBESF) önemli bir kaynak buldu. Ampute milli futbol takımının Dünya Şampiyonluğuna uzanan hikayesinin tüm sporcuları olumlu motive ettiği paralimpik milli sporculara 2024 Olimpiyatları öncesinde önemli bir destek geldi. Voleybol, e-spor, hentbol, bisiklet, jimnastik ve yelkendeki sponsorluklarıyla ülke sporuna katkıda bulunan Vestel, son olarak Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’nun ana sponsoru oldu. 2024 Paralimpik Olimpiyatları öncesinde yapılan bu iş birliğiyle; Dünya Şampiyonluğu elinde bulunduran Ampute Futbol Milli Takımı başta olmak üzere toplam 15 farklı branşa destek verilecek. TBESF Başkanı Muaz Ergezen, sporcular ve Vestel Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Ergün Güler’in katılımıyla gerçekleşen imza töreninde, sözleşmenin detayları aktarıldı.

Konuşmasına depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlara baş sağlığı dileyerek başlayan Vestel Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Ergün Güler, “Ülkemiz çok zor bir dönemden geçiyor. Yaralarımızı bir an evvel sarmak için mücadele ediyoruz. Bu süreçte sporun da iyileştirici ve birleştirici rolünün her zamankinden daha kritik olacağına inanıyoruz” ifadelerini kullanırken sporculara manevi desteklerini de her zaman hissettireceklerini vurguladı.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Muaz Ergezen iş birliği ile ilgili; “Biz sporcularımızı azmin, mücadelenin, cesaretin ve başarının temsilcileri olarak tanımlıyoruz. Onların gücüne güç kattığı için Vestel’e teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı. Başkan Ergezen; “Başarılarıyla ve hayatları boyunca verdikleri mücadeleyle Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu bünyesinde profesyonel olarak spor yapan sporcularımızın her biri birer ilham kaynağı. Bu sebeple de onlara verilen her bir destek çok anlamlı ve önemli. Sporcularımızın yeni hedeflere Türk sporunun en önemli destekçilerinden biri olan Vestel ile birlikte yürüyecek olmalarından dolayı biz çok heyecanlıyız. Bir araya geldiğimiz ilk günden beri ortak bakış açımızla sporcularımıza hak ettikleri ilgi ve alakayı gösterdikleri için öncelikle tüm Vestel yönetimine teşekkür ediyorum. Ailemiz her geçen gün büyüyor.

Ülkemiz altyapısıyla, sunduğu olanaklar ve başarılarıyla örnek ülkeler arasındaki yerini sağlamlaştırıyor. Özellikle spor alanında tüm engelli bireylerimize neredeyse tüm branşlarda dahil olma, katılma fırsatı sunuyoruz. Bizler her geçen gün hedeflerimizi daha da yukarı taşıyoruz. Buna rağmen zorluklarla da karşılıyoruz. Ne yazık ki yaşadığımız felaketlerden en çok engelli vatandaşlarımız etkileniyor. Kurumsal kapasitemizi artırarak bu zorluklara çözüm üretici rolümüzü güçlendirmek istiyoruz. Bir spor federasyonu olarak sportif başarıyı öncelediğimiz düşünülebilir. Ancak bizler temel önceliğimizi farkındalık artırmak, yeni sporcular kazanmak, sporcularımızın hayatlarını kolaylaştırmak ve onların gelişim ve katılım süreçlerini gözlemleyerek, desteklemek olarak belirledik. Bu yaklaşım, sayesinde destekçilerimizi çoğalttık ve madalya sayımızı da rekor seviyelere taşıdık. Bünyemizde farklı branşlardan, her yaş grubundan dünya şampiyonlarımız var.  Daha iyi imkanlarla yetişen harika bir nesil var.

Biz sporcularımızı azmin, mücadelenin ve cesaretin temsilcileri olarak tanımlıyoruz. Onların gücüne güç kattığı için Vestel’e bir kez daha teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. (DHA)

Loading

Skip to content