Vali Demirtaş: “Her zaman Engelli vatandaşlarımızın yanındayız”

Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından engellilere sağlanan çocuk manüel sandalye, tekerlekli motosiklet, akülü sandalye ve çocuk puseti Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş ve eşi Beyhan Demirtaş’ın katıldığı törenle teslim edildi.

Engellilerin yaşam kalitelerini yükseltmek ve sosyal hayata daha aktif katılmalarını sağlama amacıyla yapılan incelemeler sonucunda tespit edilen 10 adet yetişkin manüel tekerlekli sandalye, 3 adet çocuk manüel sandalye, 6 adet akülü sandalye, 6 engelli çocuk puseti ve 3 adet 3 tekerlekli motosiklet törenle ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı. Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı önünde gerçekleşen törene; Vali Demirtaş ve eşi Beyhan Demirtaş’ın yanı sıra Sosyal Hizmetler Daire Başkan Vekili Emre Öztürk ile engelli vatandaşların aileleri katıldı. Törende bir konuşma yapan Vali Demirtaş, her bireyin bir engelli adayı olduğunu anımsatarak hayatın kıymetinin bilinmesi gerektiğini söyledi.

Vali Demirtaş, konuşmasının ardından beraberindeki eşi Beyhan Demirtaş ile engelli vatandaşların ihtiyaç duyduğu araçları dağıtarak onlarla yakından ilgilenip bir süre sohbet etti. Tören çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi. (SABAH)

Loading

Skip to content