Zonguldak’ta Engelli Bireyler Çevre Temizliği Yaptı

0 0

Zonguldak’ın Devrek ilçesinde engelli bireyler temiz çevre konusunda farkındalık yaratmak amacıyla çevre temizliği yaptı.

Devrek Engelsiz Yaşam, Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde kalan zihinsel ve bedensel engelli bireyler, sosyal sorumluluk projesi kapsamında Tosunlar köyünde bulunan şelale çevresindeki atıkları topladı.

Merkezin Müdürü Adil Karakaruk, gazetecilere, faaliyet sırasında engelli bireylerin büyük mutluluk yaşadığını söyledi.

Herkeste farkındalık oluşturmayı amaçladıklarını belirten Karakaruk, “Bakım ve rehabilitasyon hizmeti sunduğumuz engelli bireylerin daha çok sosyal hayata katılımlarını sağlamak, çevre hakkında bilinç oluşturmak amacıyla yaptığımız bir faaliyetti. Engelliler üzerinden farkındalık oluşturmak ve çevre temizliğine dikkati çekmek amacındaydık. Bu gezide engelli bireylerimiz büyük mutluluk yaşadı.” dedi. (Sondakika)

Loading

About Post Author

Miraç Dursun

Miraç Dursun, üniversite mezunu olup uzun yıllar boyunca engelliler alanında proje, etkinlik ve çalışmalara öncülük etti. 2011 yılından itibaren köşe yazıları, röportaj, sosyal medya editörlüğü, şiirler, farkındalık kısa filmleri, engelliler alanında hukuk çalışmaları ve makaleleriyle hizmetine devam etmektedir. Engellilerdostu.com - Ankara İl Temsilciliği (2019 / 2021) Anadolu34.com - Ankara İl Temsilciliği (2020 / Devam) Engellininsesi.net - Ankara İl Temsilciliği (2021 / Devam)
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Skip to content