Atla Terapi Merkezinin Duvarları Engelliler İçin Tuvale Dönüştü

Elazığ'da resim öğretmeni adayı üniversiteli gençler, Türkiye Jokey Kulübü (TJK) Elazığ Hipodromu'ndaki Atla Terapi Merkezinin duvarlarını engelli çocuk ve gençler için adeta tuvale dönüştürdü. Elazığ Hipodrom Müdürlüğünün talebi üzerine Fırat Üniversitesi (FÜ) Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim İş Öğretmenliği programında okuyan gönüllü öğrenciler, merkezin duvarlarını, engelli çocuk ve gençlere daha güzel ortam sağlamak amacıyla resimlerle süsledi. ( İsmail Şen - Anadolu Ajansı )

0 0

Elazığ’da resim öğretmeni adayı üniversiteli gençler, Türkiye Jokey Kulübü (TJK) Elazığ Hipodromu’ndaki Atla Terapi Merkezinin duvarlarını engelli çocuk ve gençler için adeta tuvale dönüştürdü.

Elazığ Hipodrom Müdürlüğünün talebi üzerine Fırat Üniversitesi (FÜ) Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim İş Öğretmenliği programında okuyan gönüllü öğrenciler, merkezin duvarlarını, engelli çocuk ve gençlere daha güzel ortam sağlamak amacıyla resimlerle süsledi.

Hipodrom Müdürü Mehmet Demirçelik, AA muhabirine, her yıl kasım ve nisan arasında belirlenen takvime göre at yarışlarının yapıldığını söyledi.

Hipodromların sadece yarışların düzenlendiği bir tesis olmadığını belirten Demirçelik, sosyal yaşam alanlarıyla vatandaşlara faaliyetlerde bulunabilmeleri ve ailece güzel vakit geçirebilmeleri için de imkan sunduklarını ifade etti. (AA)

Loading

About Post Author

Miraç Dursun

Miraç Dursun, üniversite mezunu olup uzun yıllar boyunca engelliler alanında proje, etkinlik ve çalışmalara öncülük etti. 2011 yılından itibaren köşe yazıları, röportaj, sosyal medya editörlüğü, şiirler, farkındalık kısa filmleri, engelliler alanında hukuk çalışmaları ve makaleleriyle hizmetine devam etmektedir. Engellilerdostu.com - Ankara İl Temsilciliği (2019 / 2021) Anadolu34.com - Ankara İl Temsilciliği (2020 / Devam) Engellininsesi.net - Ankara İl Temsilciliği (2021 / Devam)
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Skip to content