17/07/2024

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ampute Futbol Milli Takımı’nı Tebrik Etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’da düzenlenen 2022 Ampute Futbol Dünya Kupası’nda rakibi Angola’yı finalde yenerek şampiyon olan Ampute Futbol Milli Takımı için tebrik mesajı yayımladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Twitter hesabından yayımladığı mesajında, “Ampute Futbol Dünya Kupası Şampiyonu olan Ampute Futbol Millî Takımımızı kararlı mücadeleleri, gayretleri ve bu muhteşem başarıları için canıgönülden tebrik ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

“Bu azmin, bu hırsın önünde hiçbir şey dayanmaz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, maç sonrası TRT Spor’a değerlendirmelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları ifade etti:

“Gerçekten burada bir ders var. O ders şu; Bu engelli kardeşlerimizin, hırsı, azmi, kararlılığı, futbolun diğer sağlam branşlarına örnek. Bu azmin, bu hırsın önünde hiçbir şey dayanmaz. Bundan dolayı gösterdikleri azim ve hırslılık sebebiyle şahsım, milletim adına Ampute Milli Takımı’mızı tebrik ediyorum. Kutluyorum. Avrupa Şampiyonluğu ardından şimdi dünya şampiyonluğu… Angola da sıradan bir takım değil. Angola’nın biliyorsunuz daha önceden dünya şampiyonluğu var. Bizi de onların farklı yenişi var. Böyle bir takımı yenmek, onlardan bu rövanşı almak gerçekten alnı öpülesi sporcularımız, gençlerimiz. Allah yar ve yardımcıları olsun. Milletimizin gözü aydınlık olsun.” dedi.

“Şampiyon Türkiye” paylaşımı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2022 Ampute Futbol Dünya Kupası’nda şampiyon olan Ampute Futbol Milli Takımı için sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şampiyon Türkiye” etiketiyle yaptığı paylaşımda şampiyon oyuncularla beraber yer aldığı fotoğraflara yer verdi. (AA)

Loading

Skip to content