Engelli Taksi Uygulaması İçin İmza Kampanyası Başlatıldı

0 0

Engelli vatandaşlar İmza kampanyası başlattılar. Özellikle kalabalık şehirlerdeki ulaşım engelliler için kabus haline gelebiliyor. Engelli vatandaşlarımız şehir içerisindeki ulaşım imkanlarını kullanırken bir taraftan zorluklar yaşıyorlar, öte yandan mesafe uzadıkça zamanlarının büyük bir kısmını yollarda geçirmek zorunda kalıyorlar. Engelliler için, konforlu bir ulaşımla birlikte yolda geçirdikleri süreyi kısaltacak daha hızlı bir ulaşım imkanının sağlanması gerekmektedir. Bazı yerel yönetimlerin (Kadıköy, Ataşehir, Keçiören ve Yenimahalle belediyelerinde), uygulamakta olduğu engelli taksi uygulamasını Türkiye genelinde yaygınlaştırarak,  ekonomik yönden yetersiz olan engelli vatandaşlarımız için ücretsiz, ekonomik yönden yeterli olan engelli vatandaşlarımız için ise cüzi miktarda bir ücret karşılığında uygulanıp elde edilen gelir ile engelliler için farklı yatırımlar yapılmasını  talep ediyorlar.

https://www.change.org/p/engelli-taksi-uygulamas%C4%B1n%C4%B1-t%C3%BCrkiye-genelinde-yayg%C4%B1nla%C5%9Ft%C4%B1ral%C4%B1m-tc-icisleri-istanbulbld-ankarabbld-izmirbld-mehmetalialkan7?recruiter=false&utm_source=share_petition&utm_medium=twitter&utm_campaign=psf_combo_share_initial&utm_term=psf_combo_share_initial&recruited_by_id=3053a100-1230-11ec-8740-7f89047e60b5

Loading

About Post Author

Miraç Dursun

Miraç Dursun, üniversite mezunu olup uzun yıllar boyunca engelliler alanında proje, etkinlik ve çalışmalara öncülük etti. 2011 yılından itibaren köşe yazıları, röportaj, sosyal medya editörlüğü, şiirler, farkındalık kısa filmleri, engelliler alanında hukuk çalışmaları ve makaleleriyle hizmetine devam etmektedir. Engellilerdostu.com - Ankara İl Temsilciliği (2019 / 2021) Anadolu34.com - Ankara İl Temsilciliği (2020 / Devam) Engellininsesi.net - Ankara İl Temsilciliği (2021 / Devam)
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Skip to content