Engelliler Yaptıkları Oklarla Atış Talimi Gerçekleştirdi

0 0

Bayburt Özel Eğitim Uygulama Okulu bünyesindeki öğrenciler, Sosyal Faaliyet Kulübünün okul dışı etkinlikleri kapsamında öğretmenleriyle Bayburt Mesleki Teknik Anadolu Lisesindeki Bamsı Beyrek Okçuluk Atölyesini ziyaret etti. Burada meslek liselilerin eşliğinde geleneksel ok imal eden “özel öğrenciler”, daha sonra bu oklarla atış talimi gerçekleştirdi.

Özel eğitim öğretmeni Evrim Kipel, okul bünyesindeki çocukların günlük yaşam becerilerini geliştirmek amacıyla çeşitli etkinlikler yaptıklarını söyledi. Bu kapsamda Bayburt Mesleki Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ettiklerini belirten Kipel, “Çocuklara öğrettiğimiz günlük yaşam becerileri, el becerileri, sosyal becerilerin sadece okulda yeterli olmayacağı, dış alanlarda da geliştirilmesi gerektiği bilinciyle bugün burada biraz motor, biraz sosyal becerilerini geliştirecek etkinlik gerçekleştirdik.” dedi. Bayburt Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Arif Köprücü de kendi oklarını imal edip talim yapan öğrencilerin doyasıya eğlendiğini ifade ederek, atölyenin kapısının özel öğrenciler için her zaman açık olduğunu kaydetti. (AA)

Loading

About Post Author

Miraç Dursun

Miraç Dursun, üniversite mezunu olup uzun yıllar boyunca engelliler alanında proje, etkinlik ve çalışmalara öncülük etti. 2011 yılından itibaren köşe yazıları, röportaj, sosyal medya editörlüğü, şiirler, farkındalık kısa filmleri, engelliler alanında hukuk çalışmaları ve makaleleriyle hizmetine devam etmektedir. Engellilerdostu.com - Ankara İl Temsilciliği (2019 / 2021) Anadolu34.com - Ankara İl Temsilciliği (2020 / Devam) Engellininsesi.net - Ankara İl Temsilciliği (2021 / Devam)
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Skip to content