Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Vatandaşlara Psikososyal Destek Sağlıyor

0 0

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Engelli Yaşlı Hizmetleri Daire Başkanlığı, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen vatandaşlara psikososyal destek sağlıyor.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, depremin ardından özellikle çocuk ve yetişkinlerde travma sonrası stres bozukluğu ve ruhsal rahatsızlık belirtileri görülebiliyor.

Psikiyatri uzmanı, psikolog ve sosyologların yer aldığı 30 kişilik Psikososyal Destek Grubu, toplu yaşam alanları, sosyal tesisler, çadır kentler ve taziye evleri başta olmak üzere il genelinde tüm sahada görev alıyor.

Psikiyatri uzmanları tarafından yüz yüze ve çevrim içi görüşmeler sağlanarak uyku problemi gibi aşırı travmatik bulgular gösteren vatandaşlara ilaç reçetelendirmeleri yapılıyor.

Psikososyal destek ekiplerinin çadır incelemelerinde, temel yaşamsal ihtiyaçları eksik olan vatandaşların bilgileri alınıp gerekli kurum ve kuruluşlara iletilerek eksikliklerin hızlıca giderilmesi sağlanıyor. (AA)

About Post Author

Miraç Dursun

Miraç Dursun, üniversite mezunu olup uzun yıllar boyunca engelliler alanında proje, etkinlik ve çalışmalara öncülük etti. 2011 yılından itibaren köşe yazıları, röportaj, sosyal medya editörlüğü, şiirler, farkındalık kısa filmleri, engelliler alanında hukuk çalışmaları ve makaleleriyle hizmetine devam etmektedir. Engellilerdostu.com - Ankara İl Temsilciliği (2019 / 2021) Anadolu34.com - Ankara İl Temsilciliği (2020 / Devam) Engellininsesi.net - Ankara İl Temsilciliği (2021 / Devam)
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Skip to content