Gaziantep’te Engelli Depremzedelere Medikal Malzeme Desteği Veriliyor

0 0

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerden etkilenen engelli vatandaşlara yönelik medikal yardım yapıyor.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Engelliler ve Sağlık Hizmetleri Daire Başkanlığı, kentte ve çevre illerde yaşayan engelli bireylerin medikal malzeme ihtiyacını karşılıyor.

Bu kapsamda, medikal malzeme ihtiyacı bulunan engelli bireylere, tekerlekli sandalye, baston ve yürüteç gibi medikal ürünlerin aralarında bulunduğu toplam 520 malzeme dağıtıldı.

Açıklamada ifadelerine yer verilen Daire Başkanı Serdar Tolay, yaşanan büyük felaket sonrası birçok engelli bireyin çeşitli nedenlerden dolayı medikal malzeme eksikliği yaşadığını belirtti.

Tolay, 6 Şubat tarihinde yaşam şartlarının bir anda değiştiğine dikkati çekerek, şunları kaydetti:

“Birçok depremzedenin sıkıntılarının hızlıca çözüme kavuşturulması için Büyükşehir Belediyesi, dört koldan ekipleriyle çalışmayı sürdürüyor. Bu süreçte kimi engelli depremzede bireylerimizin medikal malzeme ihtiyacı da doğdu. Bu doğrultuda, engellilerin günlük yaşamındaki fiziksel sıkıntıların önüne geçmek adına medikal malzeme dağıtıyoruz. Dağıttığımız malzeme sayısı şu anda 520, tabii bu sayı gün geçtikçe artıyor.” dedi. (AA)

About Post Author

Miraç Dursun

Miraç Dursun, üniversite mezunu olup uzun yıllar boyunca engelliler alanında proje, etkinlik ve çalışmalara öncülük etti. 2011 yılından itibaren köşe yazıları, röportaj, sosyal medya editörlüğü, şiirler, farkındalık kısa filmleri, engelliler alanında hukuk çalışmaları ve makaleleriyle hizmetine devam etmektedir. Engellilerdostu.com - Ankara İl Temsilciliği (2019 / 2021) Anadolu34.com - Ankara İl Temsilciliği (2020 / Devam) Engellininsesi.net - Ankara İl Temsilciliği (2021 / Devam)
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Skip to content