16/07/2024

İşitme Engelli Öğrencilerden Anlamlı Etkinlik

Elazığ’da işitme engelli öğrenciler, doğuda çetin kış şartlarında vatani görevini yapan jandarma erlere “üşümesinler” diye ördükleri atkıları, harçlıklarıyla aldıkları çorapları ve yazdıkları mektupları gönderdi.

Elazığ Özel Eğitim Meslek Lisesinde atölye dersleri kapsamında atkı örmeyi öğrenen işitme engelli öğrenciler, ilk kez yaptıkları atkıları Mehmetçiğe göndermek istediklerini öğretmenlerine iletti.

Okul yönetimi öğrencilerin bu talebini memnuniyetle karşıladı.

Öğrenciler, zorlu kış şartlarında vatanın bekası için görev yapan jandarma erlerin “ayağı üşümesin” diye biriktirdikleri harçlıklarıyla çorap aldı, onlara duydukları sevgi ve minneti dile getirmek için de mektup yazdı.

Özenle paketledikleri hediyelerini erlere gönderilmek üzere jandarmaya teslim eden öğrencilerin örnek davranışından memnuniyet duyan İl Jandarma Komutanı Albay Ali Yıldız da bir araya geldiği öğrencilere çeşitli hediyeler verdi. Düzenlenen etkinlikte işitme engelli öğrencilere jandarma bünyesinde kullanılan araçlar tanıtıldı, narkotik köpeği gösteri sundu. Teslim alınan hediye paketleri, İl Jandarma Komutanlığınca sınır karakolunda görev yapan jandarma erlerine gönderildi. Gönderilen atkı, çorap ve mektupları alan askerler de gösterdikleri duyarlılıktan dolayı öğrencilere teşekkür etti.

El sanatları öğretmeni Ayşe Türker Aykaç, atölye dersleri kapsamında öğrencilerine Anadolu kültürünü yansıtan el sanatlarını öğrettiklerini belirtti.

Kış ayı olması dolayısıyla öğrencilerinin atkı örmeyi öğrendiğini ifade eden Aykaç, şöyle konuştu: “Eğitimleri esnasında manevi değerlerimizi de onlara benimsetmek amacıyla hediyeleşmeyi konu alarak, ‘Ördüğünüz atkıları kime hediye etmek istersiniz?’ diye sorduğumda asker ağabeylerine hediye etmek istediklerini ifade ettiler. Fikir öğrencilerden çıktı. Sonra birlikte atkılarımızı ördük.” (AA)

Loading

Skip to content