17/07/2024

Tohum Otizm Vakfı Van Erciş’te Özel Eğitim Sınıfı Açtı

Tohum Otizm Vakfınca, özel eğitim sınıf donanımı projesi kapsamında Van’ın Erciş ilçesindeki Şehit Ensari Söner İlkokulu’nda özel eğitim sınıfının materyal donanımı gerçekleştirildi.

Vakıftan yapılan açıklamaya göre, otizm spektrum bozukluğu tanısı olan çocuklar ve gençlerin, tek çareleri olan eğitime ulaşmalarını sağlamak, çağdaş toplum koşullarında yaşamlarını sürdürebilmelerine yönelik gereksinimlerini karşılamak ve ihtiyacı olan devlet okullarına materyal desteği sunmak amacıyla yürütülen projeyle materyal donatılan özel eğitim sınıflarına bir yenisi daha eklendi.

Van’da Voonka Kids’in desteğiyle materyal donanımı yapılan Erciş ilçesindeki Şehit Ensari Söner İlkokulu’ndaki sınıfın açılışı Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle gerçekleştirildi. Bu açılışlarla Tohum Otizm Vakfı’nın Türkiye çapında gerçekleştirdiği proje kapsamında 154 sınıfa ulaşıldı.

Vakfın özel eğitim sınıflarının ideal hale getirilmesi amacıyla hayata geçirilen Sınıf Donanımı Projesi kapsamında bugüne kadar İzmir, Mardin, Çanakkale, Sivas, Batman, Antalya, Artvin, Diyarbakır, İstanbul, Balıkesir, Mardin, Muş, Van, Bursa, Ankara, Ardahan, Manisa, Şanlıurfa, Muğla, Konya, Zonguldak, Tekirdağ, Giresun ve Elazığ’da 153 özel eğitim sınıfı açılarak ailelere ve öğretmenlere yönelik özel eğitimler verildi. (AA)

Loading

Skip to content