Urfa’da Engelli Şarj İstasyonları 1 Ay Çalışıyor 5 Ay Çalışmıyor

0 0

Şanlıurfa’da akülü tekerlekli sandalyelerini şarj etmek için kentin birçok noktasına belediye tarafından yerleştirilen şarj istasyonları 1 ay çalışıyor 5 ay çalışmıyor.

Şanlıurfa’da engellilerin hayatını kolaylaştırmak için kentin bir çok noktasına yerleştirilen elektrikli şarj istasyonları çalışmaması dikkat çekiyor.

Akülü tekerlekli sandalye kullanan Şanlıurfalılar,  şarj istasyonlarının arızalı olmasından şikâyetçi. Daha çocuklar ve gençler tarafından kablolarının kopartıldığı şarj istasyonlarına zarar verildiği düşünülüyor. Bu durumda ise en çok engelli vatandaşlar rahatsız oluyor. 

Şarj istasyonun arızalı olmasından dert yanan engelli vatandaşlardan Hasan Kılıç urfadasın haber sitesine yaptığı açıklamada “Bu şarj istasyonlarının olmaması, olmasından iyidir. En azından deriz burada şarj istasyonu yok.

Yolda kalırsak bize yardımcı olacak kimse de yok. Bu şarj istasyonlarının hiçbir engelliye faydası yok. Bunlar sadece süs. 1 ay çalışıyor, 5 ay çalışmıyor. Amaç belediye çalışıyor ama ortada hiçbir şey yok. Engel oluyorlar bize zaten. Bir faydası olmadığı için görüntü kirliliği yapıyor. Kaldırsınlar daha iyi.” ifadelerini kullandı. (Urfadasin.com)

Loading

About Post Author

Miraç Dursun

Miraç Dursun, üniversite mezunu olup uzun yıllar boyunca engelliler alanında proje, etkinlik ve çalışmalara öncülük etti. 2011 yılından itibaren köşe yazıları, röportaj, sosyal medya editörlüğü, şiirler, farkındalık kısa filmleri, engelliler alanında hukuk çalışmaları ve makaleleriyle hizmetine devam etmektedir. Engellilerdostu.com - Ankara İl Temsilciliği (2019 / 2021) Anadolu34.com - Ankara İl Temsilciliği (2020 / Devam) Engellininsesi.net - Ankara İl Temsilciliği (2021 / Devam)
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Skip to content