20/05/2024

Urfa’da Engelli Şarj İstasyonları 1 Ay Çalışıyor 5 Ay Çalışmıyor

Şanlıurfa’da akülü tekerlekli sandalyelerini şarj etmek için kentin birçok noktasına belediye tarafından yerleştirilen şarj istasyonları 1 ay çalışıyor 5 ay çalışmıyor.

Şanlıurfa’da engellilerin hayatını kolaylaştırmak için kentin bir çok noktasına yerleştirilen elektrikli şarj istasyonları çalışmaması dikkat çekiyor.

Akülü tekerlekli sandalye kullanan Şanlıurfalılar,  şarj istasyonlarının arızalı olmasından şikâyetçi. Daha çocuklar ve gençler tarafından kablolarının kopartıldığı şarj istasyonlarına zarar verildiği düşünülüyor. Bu durumda ise en çok engelli vatandaşlar rahatsız oluyor. 

Şarj istasyonun arızalı olmasından dert yanan engelli vatandaşlardan Hasan Kılıç urfadasın haber sitesine yaptığı açıklamada “Bu şarj istasyonlarının olmaması, olmasından iyidir. En azından deriz burada şarj istasyonu yok.

Yolda kalırsak bize yardımcı olacak kimse de yok. Bu şarj istasyonlarının hiçbir engelliye faydası yok. Bunlar sadece süs. 1 ay çalışıyor, 5 ay çalışmıyor. Amaç belediye çalışıyor ama ortada hiçbir şey yok. Engel oluyorlar bize zaten. Bir faydası olmadığı için görüntü kirliliği yapıyor. Kaldırsınlar daha iyi.” ifadelerini kullandı. (Urfadasin.com)

Loading

Skip to content