YSK, Görme Engelliler İçin Spot Filmi Hazırladı

0 0

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 14 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimlerinde görme engelli vatandaşların oy kullanabilmeleri için hazırlanan şablonunun tanıtıldığı spot film yayınladı.

YSK, görme engelli vatandaşların cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimlerinde oy kullanabilmeleri için oy şablonu hazırladı. YSK, şablonun tanıtıldığı spot filmi bugün yayınladı. Görme engelli vatandaşların oy kullanma usullerine ilişkin bilgilere de yer verilen filmde şunlar kaydedildi:

“Görme engelli seçmenler için oy kullanma şablonu hazırlandığını biliyor musunuz? Görme engelli seçmen oy kullanırken talep etmesi halinde sandık kurulu başkanı, akrabalarından biri, akrabası yoksa orada bulunan herhangi bir seçmenin yardımıyla oy pusulasını, mühür deliklerine gelecek şekilde hazırlanan şablona yerleştirmek suretiyle oyunu kullanabilir. Ancak bir seçmen, birden fazla engelliye yardım edemez. Oy kullanmaya engel yok.” ifadeleri yer aldı. (Anka Haber)

Loading

About Post Author

Miraç Dursun

Miraç Dursun, üniversite mezunu olup uzun yıllar boyunca engelliler alanında proje, etkinlik ve çalışmalara öncülük etti. 2011 yılından itibaren köşe yazıları, röportaj, sosyal medya editörlüğü, şiirler, farkındalık kısa filmleri, engelliler alanında hukuk çalışmaları ve makaleleriyle hizmetine devam etmektedir. Engellilerdostu.com - Ankara İl Temsilciliği (2019 / 2021) Anadolu34.com - Ankara İl Temsilciliği (2020 / Devam) Engellininsesi.net - Ankara İl Temsilciliği (2021 / Devam)
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Skip to content