2022 Yılı Asgari Ücret Tutarı Belli Oldu!

0 0

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, 4. toplantının başlamasının ardından açıklama yaptı ve şunları söyledi: “Asgari ücretle ilgili bugün 15:00’de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklama yapılacak. Enflasyon karşısında ezdirilmeyen oranı görmüş olacağız.” dedi

CUMHURBAŞKANI AÇIKLADI! ASGARİ ÜCRET TUTARI BELLİ OLDU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise asgari ücretle ilgili yaptığı açıklamada, “İşçimizi zora sokmayacağız. En uygununu, en ideal olanını gerek brüt gerek net masaya yatıracak nihai kararımızı vereceğiz. İşverenin de bu alınan kararla memnun olması lazım” açıklaması yaparken 2022 zammına yönelik beklentiler yüzde 30’u geçti. Erdoğan, 2022 için uygulanacak asgari ücretin net yüzde 50 artışla 4 bin 250 TL olacağını belirtti. Bunun yanında Cumhurbaşkanı, yılbaşı itibariyle asgari ücrette gelir ve damga vergisinin kaldırılacağını söyledi. Erdoğan, “Böylelikle işvereni 450 TL’lik bir maliyetten kurtarıyoruz” dedi.

Loading

About Post Author

Miraç Dursun

Miraç Dursun, üniversite mezunu olup uzun yıllar boyunca engelliler alanında proje, etkinlik ve çalışmalara öncülük etti. 2011 yılından itibaren köşe yazıları, röportaj, sosyal medya editörlüğü, şiirler, farkındalık kısa filmleri, engelliler alanında hukuk çalışmaları ve makaleleriyle hizmetine devam etmektedir. Engellilerdostu.com - Ankara İl Temsilciliği (2019 / 2021) Anadolu34.com - Ankara İl Temsilciliği (2020 / Devam) Engellininsesi.net - Ankara İl Temsilciliği (2021 / Devam)
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Skip to content