Ak Parti’den Süreli Engelli Sağlık Raporu Açıklaması!

0 0

Ak Parti Eskişehir Engelliler Koordinasyon Başkanı Soner Çoban, engelli sağlık kurul raporları ve çocuklar için düzenlenen özel gereksinim raporu (ÇÖZGER) hakkında Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan yazıyı hatırlatarak, engelli bireylere uyarılarda bulundu.

Soner Çoban, yaptığı yazılı açıklamada, konu hakkında Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan yazıya göre, geçerlilik süresi 1 Ocak 2020 tarihi ile 31 Aralık 2020 arasında sona ermiş süreli engelli sağlık kurulu raporu bulunan ve yeniden rapor düzenlenmemiş olan kişilerin raporlarının 30 Haziran 2022’ye kadar geçerli olduğunu bildirdi.

Geçerlilik süresi 1 Ocak 2021 ve sonrasında sona ermiş ya da sona erecek süreli engelli sağlık kurulu raporu bulunan ve yeniden rapor düzenlenmemiş olan kişilerin raporlarının ise 31 Aralık 2022’ye kadar geçerli olduğunu aktaran Çoban, “Bu süreçte engelli sağlık kurulu raporunu yeniletmek veya ilk defa rapor çıkartmak talebi ile hastanelere başvuranların talepleri karşılanmaya devam edilecek. Engelli vatandaşlarımıza duyurulur.” ifadesini kullandı. (AA)

Loading

About Post Author

Miraç Dursun

Miraç Dursun, üniversite mezunu olup uzun yıllar boyunca engelliler alanında proje, etkinlik ve çalışmalara öncülük etti. 2011 yılından itibaren köşe yazıları, röportaj, sosyal medya editörlüğü, şiirler, farkındalık kısa filmleri, engelliler alanında hukuk çalışmaları ve makaleleriyle hizmetine devam etmektedir. Engellilerdostu.com - Ankara İl Temsilciliği (2019 / 2021) Anadolu34.com - Ankara İl Temsilciliği (2020 / Devam) Engellininsesi.net - Ankara İl Temsilciliği (2021 / Devam)
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Skip to content