Amasya’da Engelli Öğrenciler İçin Spor Etkinliği Düzenlendi

0 0

Amasya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından engelli öğrencilere yönelik spor etkinliği düzenlendi.

Osman Yıldırım Özel Eğitim Meslek Okulu’nda kurulan koşu parkuru, basketbol ve tenis gibi spor stantlarında, engelli öğrenciler, eğlenerek spor yaptı.

Amasya Gençlik ve Spor İl Müdürü Haşim Murat Öztürk, Engelliler Haftası dolayısıyla, engelli öğrencilerle beraber olduklarını söyledi

Engelli öğrencilere, sportif aktivitelerle beraber belirli egzersizler yaptırdıklarını anlatan Öztürk, “Gençlerle eğlenmeye çalışıyoruz. Onlarla birlikte olmaktan biz mutluluk duyuyoruz. İnşallah kurumumuzun bütün sportif alanlarında bu gençleri misafir etmek istiyoruz. Onları lisanslı sporcu olarak topluma kazandırma anlamında da çalışmalar yapmak istiyoruz. İnşallah bu konuda gençlerin katılımıyla güzel şeyler olacağını düşünüyorum” diye konuştu. (TRT Haber)

Loading

About Post Author

Miraç Dursun

Miraç Dursun, üniversite mezunu olup uzun yıllar boyunca engelliler alanında proje, etkinlik ve çalışmalara öncülük etti. 2011 yılından itibaren köşe yazıları, röportaj, sosyal medya editörlüğü, şiirler, farkındalık kısa filmleri, engelliler alanında hukuk çalışmaları ve makaleleriyle hizmetine devam etmektedir. Engellilerdostu.com - Ankara İl Temsilciliği (2019 / 2021) Anadolu34.com - Ankara İl Temsilciliği (2020 / Devam) Engellininsesi.net - Ankara İl Temsilciliği (2021 / Devam)
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Skip to content